Pomocy checkdisk:(

(Bukson1985) #1

Witam wszytskichestem nowym użytkownikiem i mam pewien problem otóż od pewnego czasu po bootowaniu XP włacza mi sie program chdsk=czylicheck disk i sprawdza partycje na której jest windows2000 i pomio iż nie znajduje żadnych błedów to i tak za każdym razem sie włacza czy nie da sie jakoś wyłaczyć.aha partycja w która sprawdza jest w systemie plików ntfs,ale czasami sprawdza tesh inne partycje na których również nie znajduje żadnych błedów.help kurde!

(Mstrex) #2

no mnie też to cholernie wkurza, nie wiem jak to wyłączyć, ale napewno można, najlepiej to se partycje na NTFS zrób i wtedy to nie będzie ci chksdk się włączał

(Trebron) #3

Przedstawie, jak to zrobić:

Idziemy START => Uruchom, wpisujemy cmd.

Wpisujemy polecenie convert E: /FS:NTFS

(nasza partycja do przekonwertowania to E:)

Odpowiadamy na pytania "TAK"

Konwersja partycji systemowej odbędzie się po restarcie systemu (podczas wczytywania) :o :smiley:

(Bukson1985) #4

Hehe tylko problem w tym że ta partycja jest w ntfs :frowning:

(Bukson1985) #5

Hehe tylko problem w tym że ta partycja jest w ntfs

Post 2

qrde chyba żle to ująłem zaczne od początku właczam komuputer :smiley: ,wybieram jeden z systemów operacyjnych (mam je aż 3)

no więc wybieram jeden z systemów którym to systemem jest windows XP(posiadam go z sp1),i po bootowaniu pojawia mi sie następujący komunikat: Sprawdzanie systemu plików na d:

Typ systemu plików to NTFS

Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójnosci danych.Możesz anulować sprawdzanie ale zaleca sie jago kontynuowanie (i po 10 sekundach pojawia sie :

CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 3)

( sprawdza sprawdza potem następne poziomy i żadnych błedów nie znajdue ale mimo to za każdym razem sie włacza.)

I teraz moje pytanie czy nie da sie tego shitu jakoś wyłaczyć bo przez to wogule nie moge wejśc na system win2000 bo pojawia sie po bootowaniu systemu BSofD=blue screen of deth i pokazuje jakieś błedy i miedzy wierszami jest napisane użyj opcji chdsk /f gdy to robie na XP qpa to samo nic sie nie dzieje help again plz

(Trebron) #6

Ja się nie dziwię, że ci coś takiego wyskakuje. Jak się ma 3 systemy operacyjne, to trzeba się liczyć z czymś takim. Moja rada - usuń Windows 2000. :? 8)

(Bukson1985) #7

jizus chrajst od roku jush tak mam i nie miałem przedtem żadnych problemów tylko od niedawna to mam :confused:

(Misiek Tychy) #8

Jedno jest pewne: z windowsami nic nie jest nigdy pewne. Na początku wszystko może być ok ale z czasem błedy sie ujawniają

niestety tak to juz jest:(

(Bukson1985) #9

arrrrghhhh ja zaraz zwariuje no bardzo ładne te wasze pościki ale chu* sie z nich dowiedziałem a raczej to co napisałliście jush wiedziałem :stuck_out_tongue: ,a ja chcem wiedzieć czy ktoś wie jak i czy da sie wyłaczyć ten pierdolo** chkdsk :frowning: Z góry dziękuje za pomoc i niedziekuje za trafne uwagi typu: tak to jush jest z windowsami...,qde to jest przecież dla wszystkich oczywiste :stuck_out_tongue: :twisted:

(fiesta) #10

Hmmmmm ....

bukson a może by tak mniej mięsa ??

To "dedykacja" dla Ciebie.

(Bukson1985) #11

hej o co chozi przecież moje mięsko jest zagwiazdkowane :P,lepiej byś mi powiedział jak sie pozbyc tego checkdiska a nie głupotami sie zajmusjesz :stuck_out_tongue:

(fiesta) #12

Po pierwsze:

To czym ja sie zajmuję to chyba tylko i wyłącznie moja sprawa :stuck_out_tongue:

Po drugie:

To że bluzgi zagwiazdkowałeś wcale nie świadczy o innych intencjach (chyba są one oczywiste i czytelne)

Po trzecie:

Moja rada zapoznaj się dokładnie z regulaminem a co ważniejsze stosuj się do reguł w nim zawartych bo w innym przypadku szybko będziemy musieli sie pożegnać :evil: :evil: :evil:

(Fliperf) #13

i naprawdę qpa uninstall jakiegoś windowsa (najlepiej 2000)

Jak ja to lubię pisać uninstall windowsa uninstall windowsa uninstall windowsa uch

(Mstrex) #14

ja to nie rozumiem po co aż 3 systemy, no ale jak lubisz

weź najlepiej formata strzel i wszystkie 3 od nowa zainstaluj

(Damian) #15

Cześć Trebron!

Napisałeś komendę dzięki której przekonwertujemy partycję FAT na NTFS.Czy jest komęda odwrotna,żeby przekonwertować NTFS na FAT??