Pomocy checkdisk:(

Witam wszytskichestem nowym użytkownikiem i mam pewien problem otóż od pewnego czasu po bootowaniu XP włacza mi sie program chdsk=czylicheck disk i sprawdza partycje na której jest windows2000 i pomio iż nie znajduje żadnych błedów to i tak za każdym razem sie włacza czy nie da sie jakoś wyłaczyć.aha partycja w która sprawdza jest w systemie plików ntfs,ale czasami sprawdza tesh inne partycje na których również nie znajduje żadnych błedów.help kurde!

no mnie też to cholernie wkurza, nie wiem jak to wyłączyć, ale napewno można, najlepiej to se partycje na NTFS zrób i wtedy to nie będzie ci chksdk się włączał

Przedstawie, jak to zrobić:

Idziemy START => Uruchom, wpisujemy cmd.

Wpisujemy polecenie convert E: /FS:NTFS

(nasza partycja do przekonwertowania to E:)

Odpowiadamy na pytania “TAK”

Konwersja partycji systemowej odbędzie się po restarcie systemu (podczas wczytywania) :o :smiley:

Hehe tylko problem w tym że ta partycja jest w ntfs :frowning:

Hehe tylko problem w tym że ta partycja jest w ntfs

Post 2

qrde chyba żle to ująłem zaczne od początku właczam komuputer :smiley: ,wybieram jeden z systemów operacyjnych (mam je aż 3)

no więc wybieram jeden z systemów którym to systemem jest windows XP(posiadam go z sp1),i po bootowaniu pojawia mi sie następujący komunikat: Sprawdzanie systemu plików na d:

Typ systemu plików to NTFS

Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójnosci danych.Możesz anulować sprawdzanie ale zaleca sie jago kontynuowanie (i po 10 sekundach pojawia sie :

CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 3)

( sprawdza sprawdza potem następne poziomy i żadnych błedów nie znajdue ale mimo to za każdym razem sie włacza.)

I teraz moje pytanie czy nie da sie tego shitu jakoś wyłaczyć bo przez to wogule nie moge wejśc na system win2000 bo pojawia sie po bootowaniu systemu BSofD=blue screen of deth i pokazuje jakieś błedy i miedzy wierszami jest napisane użyj opcji chdsk /f gdy to robie na XP qpa to samo nic sie nie dzieje help again plz

Ja się nie dziwię, że ci coś takiego wyskakuje. Jak się ma 3 systemy operacyjne, to trzeba się liczyć z czymś takim. Moja rada - usuń Windows 2000. :? 8)

jizus chrajst od roku jush tak mam i nie miałem przedtem żadnych problemów tylko od niedawna to mam :confused:

Jedno jest pewne: z windowsami nic nie jest nigdy pewne. Na początku wszystko może być ok ale z czasem błedy sie ujawniają

niestety tak to juz jest:(

arrrrghhhh ja zaraz zwariuje no bardzo ładne te wasze pościki ale chu* sie z nich dowiedziałem a raczej to co napisałliście jush wiedziałem :stuck_out_tongue: ,a ja chcem wiedzieć czy ktoś wie jak i czy da sie wyłaczyć ten pierdolo** chkdsk :frowning: Z góry dziękuje za pomoc i niedziekuje za trafne uwagi typu: tak to jush jest z windowsami…,qde to jest przecież dla wszystkich oczywiste :stuck_out_tongue: :twisted:

Hmmmmm …

bukson a może by tak mniej mięsa ??

To “dedykacja” dla Ciebie.

hej o co chozi przecież moje mięsko jest zagwiazdkowane :P,lepiej byś mi powiedział jak sie pozbyc tego checkdiska a nie głupotami sie zajmusjesz :stuck_out_tongue:

Po pierwsze:

To czym ja sie zajmuję to chyba tylko i wyłącznie moja sprawa :stuck_out_tongue:

Po drugie:

To że bluzgi zagwiazdkowałeś wcale nie świadczy o innych intencjach (chyba są one oczywiste i czytelne)

Po trzecie:

Moja rada zapoznaj się dokładnie z regulaminem a co ważniejsze stosuj się do reguł w nim zawartych bo w innym przypadku szybko będziemy musieli sie pożegnać :evil: :evil: :evil:

i naprawdę qpa uninstall jakiegoś windowsa (najlepiej 2000)

Jak ja to lubię pisać uninstall windowsa uninstall windowsa uninstall windowsa uch

ja to nie rozumiem po co aż 3 systemy, no ale jak lubisz

weź najlepiej formata strzel i wszystkie 3 od nowa zainstaluj

Cześć Trebron!

Napisałeś komendę dzięki której przekonwertujemy partycję FAT na NTFS.Czy jest komęda odwrotna,żeby przekonwertować NTFS na FAT??