POMOCY! Da się to cofnąć!?

Witam chciałem otworzyć pewien plik ale nie było przypisanego do niego programu. kliknelem otworz i wybralem 1 lepszy program zeby sprawdzic czy w tym sie otworzy, i przez przypadek utworzylem regule ze tego rodzaju pliki maja sie otwierac w tym programie! jak to cofnać?

Zależy w którym systemie- jeśli WinXP, to bez problemu, bo dalej w menu kontekstowym jest opcja “Otwórz za pomocą”

A jeśli Win98, to nie wiem, zawse miałem taki sam problem…

wiem ze jest taka opcja ale ja chce cofnac ten przypisany program… chce zeby do pliku nie bylo zadnego przypisanego programu!

Uruchom “Mój komputer”. Zakładka “Narzędzia”=>“Opcje folderów…” i tam w zakładce “typy plików” znajdziesz przypisane do plików programy

Jeśli WinXP

Narzędzia -> Opcje Folderów -> Zakładka Typy Plików

Tam poszukaj rozszerzenia tego pliku i poprostu usuń.

Jeśli Win98 to:

Widok -> Opcje folderów -> Zakładka Typy Plików

Tam poszukaj rozszerzenia tego pliku i poprostu usuń.

Co do Brakhull do klikasz lpm, trzymasz shift, ppm i tam będziesz miał otwórz z… czy jakoś tak :slight_smile:

Wejdź w “Mój komputer”, wybierz menu “Narzędzia”->“Opcje folderów”. Tam wybierz zakładkę “Typy plików”. Masz tam spis wszystkich zarejestrowanych typów plików i programy je otwierające. Możesz zmienić domyślny program otwierający dany typ pliku, dodać lub usunąc jakiś typ plików.

PS Jeśli nie chcesz, żeby dany program otwierał jakieś typy plików, uruchom

ten program. W jego opcjach najczęściej jest zakładka ze skojarzeniami typów plików. Odhacz typ, który ma nie być otwierany przez ten program.

I po co to powtarzać 3 raz :?: