Pomocy format dysku na laptopie asus

Witam

Postanowiłem zrobić format dysku na laptopie asus włożyłem płytę z windowsem i po sformatowaniu jak się uruchamia komputer wyskakuje Błąd Reboot and Select proper Boot device itd domyślam się że trzeba wejść do biosa i ustawić first boot device na cd room ale tam jest jakiś dziwny bios że nie ma takiej opcji w zakładce boot… Pomocy…

A dlaczego wgrywasz świeży system?

Wcześniej uruchamiał się ok?

Masz partycję recovery na dysku?

@m242989 Popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas innym użytkownikom forum. Tym sposobem zwiększasz swoje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.

Chciałem sformatować dysk by komputer śmigał jak nowy

Po prostu wrzuciłem windowsa do cd romu i zrobiłem format a teraz nie wiem co dalej…

Instrukcja do laptopa i przy starcie klawisz F9 i uruchom recovery i powinien wgrać świeży system, o ile masz partycję recovery?

Jak masz ważne dane na dysku, najpierw wyjmij dysk podepnij pod komputer stacjonarny jako dysk sata i zgraj dane.

Instrukcji nie mam bo laptop był kupowany kilka lat temu dlatego zdecydowałem się na format dysku bo był jak nowy i śmigał szybko.

Ważne dane wcześniej zgrałem na dysk twardy przenośny. Zaraz spróbuje przy starcie komputera wcisnąć F9

Jak uruchomić proces Recovery (ponowna instalacja systemu operacyjnego) z ukrytej partycji?

Przy uruchamianiu laptopa należy wielokotnie wciskać klawisz F9, aż do pojawienia się komunikatu „Windows is loading files". Następnie proszę zastosować się do instrukcji instalator

Jak partycja jest i nie uszkodzona powinno ruszyć.

Jak będzie problem:

  • uruchomisz komputer z płyty W7
  • opcje zaawansowane i usuniesz instalatorem W7 wszystkie partycje z dysku, ma być jak nowy
  • założysz partycje ponownie i sformatujesz i instalację zaczniesz na drugiej - pierwsza to systemowa 100 MB.

dziękuję za pomoc czy płyta windowsa powinna być wtedy w cd-romie tylko która bo ten windows jest na 4 płytach…?

Nie, napęd pusty, pendrive i dyski wyjęte z portów USB laptopa.

jest na 4 płytach…?

A system to masz jaki? bo myślę, że masz W7, a możesz mieć nagrane płyty recovery? Jaki system i co to za płyty?

tak windows 7 prawdopodobnie są to recovery

bo podczas formatowania jest napis AI REVOCERY RESTORE

Może nie być partycji recovery ale spróbuj F9.

Jak nie da rady wkładasz płytę numer 1 i u góry Ci napisałem co i jak.

4 płyta jest prawdopodobnie ze sterownikami.

jeszcze dodam że po ukończeniu formatu wyskakuje okienko z napisem

Failed ro restore disk from the ASUS Revocery DVD.
Elapsed Time : 00:51:46
Error Code is : 1029

Zrób jeszcze raz, ale z usunięciem wszystkich partycji.

Ok tylko jak to zrobić jestem amatorem jeśli chodzi o te sprawy… Włożyłem windowsa płytę numer 1 i otworzyłem advanced boot options i nie wiem co dalej takie mam komunikaty jak na zdjęciu które zamieszczam.

Teraz wszedłeś w tryb awaryjny?

Masz uruchomić kompa z płyty 1 recovery,

Jak dalej problem:

  • pobierzesz ISO W7

http://www.download.net.pl/obrazy-iso-windows-7-81-i-10-najprostszy-sposob-na-legalne-pobranie/n/8527/

wypalisz W7 na płycie DVD

i instalujesz - klucz masz na naklejce pod spodem laptopa.

Jak uruchamiam windowsa z płyty 1 wyskakuje takie okienko jak na zdjęciu jak klikne OK to wyskakuje kolejne że wszystkie dane zostaną usunięte itd i jak znowu klikne OK to zaczyna robić format nie mam żadnej opcji by usunąć dyski…

No to zostaje czysty nośnik W7 i tam zrobisz wszystko - masz napisane.

Edit:

Spróbuj jeszcze raz puścić recovery - jak wywali błąd, to czysta instalacja W7.