Pomocy format dysku na laptopie asus

(m242989) #1

Witam

Postanowiłem zrobić format dysku na laptopie asus włożyłem płytę z windowsem i po sformatowaniu jak się uruchamia komputer wyskakuje Błąd Reboot and Select proper Boot device itd domyślam się że trzeba wejść do biosa i ustawić first boot device na cd room ale tam jest jakiś dziwny bios że nie ma takiej opcji w zakładce boot… Pomocy…

(JNJN) #2

A dlaczego wgrywasz świeży system?

Wcześniej uruchamiał się ok?

Masz partycję recovery na dysku?

(darek719) #3

@m242989 Popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas innym użytkownikom forum. Tym sposobem zwiększasz swoje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.

(m242989) #4

Chciałem sformatować dysk by komputer śmigał jak nowy

Po prostu wrzuciłem windowsa do cd romu i zrobiłem format a teraz nie wiem co dalej…

(JNJN) #5

Instrukcja do laptopa i przy starcie klawisz F9 i uruchom recovery i powinien wgrać świeży system, o ile masz partycję recovery?

Jak masz ważne dane na dysku, najpierw wyjmij dysk podepnij pod komputer stacjonarny jako dysk sata i zgraj dane.

(m242989) #6

Instrukcji nie mam bo laptop był kupowany kilka lat temu dlatego zdecydowałem się na format dysku bo był jak nowy i śmigał szybko.

Ważne dane wcześniej zgrałem na dysk twardy przenośny. Zaraz spróbuje przy starcie komputera wcisnąć F9

(JNJN) #7

Jak uruchomić proces Recovery (ponowna instalacja systemu operacyjnego) z ukrytej partycji?

Przy uruchamianiu laptopa należy wielokotnie wciskać klawisz F9, aż do pojawienia się komunikatu „Windows is loading files". Następnie proszę zastosować się do instrukcji instalator

Jak partycja jest i nie uszkodzona powinno ruszyć.

Jak będzie problem:

• uruchomisz komputer z płyty W7
  • opcje zaawansowane i usuniesz instalatorem W7 wszystkie partycje z dysku, ma być jak nowy
  • założysz partycje ponownie i sformatujesz i instalację zaczniesz na drugiej - pierwsza to systemowa 100 MB.

(m242989) #8

dziękuję za pomoc czy płyta windowsa powinna być wtedy w cd-romie tylko która bo ten windows jest na 4 płytach…?

(JNJN) #9

Nie, napęd pusty, pendrive i dyski wyjęte z portów USB laptopa.

jest na 4 płytach…?

A system to masz jaki? bo myślę, że masz W7, a możesz mieć nagrane płyty recovery? Jaki system i co to za płyty?

(m242989) #10

tak windows 7 prawdopodobnie są to recovery

(m242989) #11

bo podczas formatowania jest napis AI REVOCERY RESTORE

(JNJN) #12

Może nie być partycji recovery ale spróbuj F9.

Jak nie da rady wkładasz płytę numer 1 i u góry Ci napisałem co i jak.

4 płyta jest prawdopodobnie ze sterownikami.

(m242989) #13

jeszcze dodam że po ukończeniu formatu wyskakuje okienko z napisem

Failed ro restore disk from the ASUS Revocery DVD.
Elapsed Time : 00:51:46
Error Code is : 1029

(JNJN) #14

Zrób jeszcze raz, ale z usunięciem wszystkich partycji.

(m242989) #15

Ok tylko jak to zrobić jestem amatorem jeśli chodzi o te sprawy… Włożyłem windowsa płytę numer 1 i otworzyłem advanced boot options i nie wiem co dalej takie mam komunikaty jak na zdjęciu które zamieszczam.

(JNJN) #16

Teraz wszedłeś w tryb awaryjny?

Masz uruchomić kompa z płyty 1 recovery,

Jak dalej problem:

• pobierzesz ISO W7

http://www.download.net.pl/obrazy-iso-windows-7-81-i-10-najprostszy-sposob-na-legalne-pobranie/n/8527/

wypalisz W7 na płycie DVD

i instalujesz - klucz masz na naklejce pod spodem laptopa.

(m242989) #17

Jak uruchamiam windowsa z płyty 1 wyskakuje takie okienko jak na zdjęciu jak klikne OK to wyskakuje kolejne że wszystkie dane zostaną usunięte itd i jak znowu klikne OK to zaczyna robić format nie mam żadnej opcji by usunąć dyski…

(JNJN) #18

No to zostaje czysty nośnik W7 i tam zrobisz wszystko - masz napisane.

Edit:

Spróbuj jeszcze raz puścić recovery - jak wywali błąd, to czysta instalacja W7.

(darek719) #19

(tomekb) #20