Pomocy klopot z zegarem w viscie

Witam

Potrzebuję pomocy bo już się wśkieknę chyba totalnie

Mam od września Fujitsu Siemens Amilo Li 1718 z systemem Vista Home Basic i od samego początku mam kłopot z trzymaniem czasu. Średnie opóźnienie jest na około pół godziny minuta w teczke. Myślalem że to wina baterii na biosie gdyż jak się późnił już zegar w sytemie i zaglądałem do bios tam też było opóżnienie wiec wysłalem kompa na reklamacje. Odesłali z napisem " Usterki nie stwierdzono ". Coś mnie tknęło i sprawdziłem tego biosa i go obserwowałem przez godzine i się okazało że zegar chodzi tam jak należy. Po włączeniu systemu po 12 minutach pracy visty było już 20 sekund opóźnienia :confused: (jak odrazu sprawdziłem bios tam też już było opóżnienie). Kombinowałem co mogłem ale jestem laikiem przeinstalowałem viste już chyba ze 4 razy i wciąż jest problem. Poradźcie mi co mogę z tym zrobić. Myślalem o zmianie systemu na XP ale tam jest kłopot ze sterownikami więc zanim sie tam zakręce totalnie może któś będzie potrafił mi pomóc.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Skoro w bios też występuje opóźnienie to napewno nie jest to wina systemu. Windows nie ma możliwości ingerencji w bios. Jest wręcz odwrotnie.

tez tak wlasnie uwazalem ale jak wlacze samego biosa to tam zegar przez godine sprawdzania pracowal idealnie zas gdy wlaczylem system po 12 minutach bylo 20 sek w plecy i jak bylo te opoznienie sprawdzilem bios i tam tez juz bylo opoznienie wiec wychodzi ze jednak vista opozna bios co jest dla mnie przedziwne

Nazwij temat konkretnie i popraw błędy w postach. Na forum piszemy po polsku. Sugeruję przeczytać regulamin.

Moim zdaniem powinieneś zrobić update BIOSu,i wtedy zainstalować system jeszcze raz.

Jak napisałem w pierwszym poście jestem laikiem więc dla mnie zrobić update bios’u to jest magia pozatym troszkę się boję powiem szczerze, dlatego też wolałbym poradzić sobie z tym w jakiś inny sposób.

Do Moderatora

Przepraszam poprawię się aczkolwiek nie wiem jak miałbym inaczej nazwać post ale wybaczcie mi jestem początkujący :slight_smile:

No nie wiem czy update BIOSu to takie trudne, ściągasz pliki ze strony producenta płyty głównej i wtedy instalujesz restartujesz kompa i koniec.

Nie robiłem tego nigdy dlatego sie obawiam ale skoro twierdzisz że to tylko taki kosmetyczny zabieg to może sprubuje bo jestem już dość zdesperowany

Tylko pamiętaj że robisz to na własną odpowiedzialność.