Pomocy! Monitor nie wyświetla obrazu!

Dzień Dobry! Mam straszny problem i niestety nie wiem jak go rozwiązać… Zacznijmy od początku grałem sobie w grę (o bardzo niskich wymaganiach) i nagle zrobił mi się czarny ekran… po 3 sek się naprawił i było git… (cały czas się to powtarzało nawet po restarcie komputera). Następnego dnia ekran nie mrugał ale po jakimś czasie znowu pojawił się czarny ekran i tym razem musiałem już zrestartować komputer. (cały czas się to pojawiało)… Aż w końcu kiedy znowu spróbowałem włączyć komputer ekran cały czas był czarny… nic nie pomagało a co gorsza komputer sam się wyłączał po około 10 sek i zaraz znowu się włączał… I tak cały czas a ekran się nie wyświetla. Próbowałem na dwóch monitorach i cały czas to samo oraz w dwóch wejściach do podłączenia monitora (przy jednostce centralnej) niestety nie wiem jak to wejście nazywa się profesjonalnie. Zapomniałem jeszcze wspomnieć, że miałem już raz spawaną kartę graficzną gdyż przy tej samej grze się zepsuła… Aktualnie nie wiem co to może być. Wyciągałem kartę graficzną i wkładałem ponownie. I wszystko by mogło wskazywać na to że się karta zepsuła gdyby nie to że się komputer sam wyłącza.

Podaj dokładną specyfikację sprzętu.

Intel CORE i3 3.10 GHZ

A płyta główna ? Zasilacz ?

Niestety pudełko po płycie głównej wyrzuciłem ale na płycie jest napisane: GIGABYTE Intel 6-series Utility

Ściągnij CPU-Z. Jeśli to Gigabyte - to powinno ją poprawnie rozpoznać.

Ale w jaki sposób mam to zrobić jak mi PC nie działa? Na tablecie mam zainstalować?

Zapomniałem - wyciągnij kartę graficzną, zresetuj bios i podłącz monitor do złącza grafiki na płycie głównej. (twój procesor ma wbudowaną kartą graficzną więc jest szansa że ruszy). Jeśli nie ruszy - to problem jest głębszy. Jeśli masz dostęp do obudowy - to możesz też poszukać symbolu płyty głównej (zaczyna się od GA…).

  1. co to bios?

Cóż - wracamy do tego byś jednak odszukał symbol płyty głównej - inaczej nie ruszymy z miejsca…

Udało mi się zrobić 2 zdjęcia. Płyty głównej i zasilacza. Mam nadzieje że pan dostrzeże tam nazwę itp…

Ok. Twoja płyta to Gigabyte GA-P67A-D3-B3

To wyjaśnia, że choć twój procesor ma wbudowaną kartę graficzną, to jednak nie da się jej wykorzystać. Jednakże - nadal możesz spróbować zresetować BIOS. Robi się to poprzez zwarcie na krótko dwóch pinów oznaczonych CLEAR CMOS (w dolnym prawym rogu płyty głównej - jeśli masz wątpliwości - ściągnij instrukcję i sprawdź na stronie 27). Potem podłącz komputer i zobaczymy. Dodatkowo - najpierw uruchom go z wyjętą kartą graficzną i pamięciami - jeśli masz podpięty głośniczek do płyty - po włączeniu BIOS powinien piszczeniem zawiadomić o problemie z przejściem procedury POST.

 

Pamięciami? Chodzi o pamięć ram? I czy to nie uszkodzi mojego komputera? Czy to jest napewno bezpieczne? I co to bios… I jak zrobić to zwarcie. (niestety nie mogę odnaleźć instrukcji)

Rozumiem! Wyciągnąłem kartę graficzną i pamięć ram (oglądałem na filmie i mówili że trzeba wyjąć baterię CR2032). Ale nadal nie mogę znaleźć tych pinów może pan określić jak one wyglądają i mniej więcej gdzie się znajdują i koło czego się znajdują? Jeśli je znajdę mam rozumieć że między nie mam włożyć coś metalowego tak aby się stykały i trzymać przez 1 min?

OK wszystko zrobiłem poprawnie włączam komputer nie ma ani karty graficznej ani pamięci ram i nadal to samo włącza się i za chwile wyłącza…

Proszę nagrałem filmik który pokazuje co się dzieje: https://www.youtube.com/watch?v=iEMKQyfUWzA&feature=youtu.be