Pomocy nie widzi ntfs w linux mint, kubuntu i innych

mam taki opis co robić jestem nowym w linux i nie widzi mi partycji z ntfs, a ty z forumu widać znasz się na tym, więc proszę o pomoc

$MFTMirr does not match $MFT (record 0).

Failed to mount ‘/dev/sdc1’: Input/output error

NTFS is either inconsistent, or you have hardware faults, or you have a

SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows

then reboot into Windows TWICE. The usage of the /f parameter is very

important! If you have SoftRAID/FakeRAID then first you must activate

it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.

/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the ‘dmraid’ documentation

for the details.

kolega pisze ze mam w tym wszystko, ale mowię ja w linux jestem zielonym i co konkretnie mam zrobić nie rozumiem, co mam zrobić , prosze wytłumaczyć jak dla dziecka czy tłuka wszysrko jedno, na razie się uczę

Tam masz napisane m.in., żeby pod Windowsem uruchomić polecenie

chkdsk /f :

a następnie dwa razy ponownie uruchomić Windowsa.

a co znaczy pod Windows? czy uruchomić windows na partycji ntfs, czy w linux mozna dać chkdsk, czy ten cały kod wprowadzić do terminalu? mowie jestem zielony…

Co do porady K.S. ,

Uruchom Windows, kliknij start --> uruchom --> wpisz cmd --> wpisz kod podany przez K.S. (np. chkdsk /f c: - jeżeli chcesz sprawdzić partycje C: Operację można powtórzyć dla wszystkich partycji Windows) --> pojawi się info --> naciśnij literę T --> uruchom ponownie system Windows. Zostanie przeskanowany dysk w celu naprawy błędów, które mogą powodować powyższe problemy.

Jeśli nie pomoże to:

Otwórz menedżera oprogramowania. Wpisz w wyszukiwarkę ntfs. Pojawi się program do obsługi partycji ntfs. Z tego co pamiętam to będzie NTFS-3G i NTFS-Config (lub podobnie). Zainstaluj i odpal program. Jeżeli w dalszym ciągu partycje ntfs nie będą widoczne/dostępne, to będziemy myśleć dalej.

ja już widzę !!