Pomocy!Pomylkowe zapisanie windows 7 na recovery D: drive!


(Pauladrewicz) #1

Przepraszam za brak polskich liter. Mieszkam w Uk i moj PC nie posiada Polskiego oprogramowania. Opis problemu:

Zrobilam najwieksza glupote jaka moglam przy instalowaniu windowsa 7.

Mialam viste 32 wiec postanowilam zrobic upgrade na windowsa 7.

Przy instalacji zamiast dysku C durnie wybralam dysk D !!

Na poczatku wszytko weszlo i dziala elegancko ale teraz nic nie moge na kompie robic !!

Robilam update przez neta i mam linka, i key produkt wiec probowalam jeszcze raz go sciagnac- tym razem na osobny drive. zapisalo sie elegancko ale nie idzie.

Pomocy!

Jak przeniesc oprogramowanie na dysk C ??????

Nie zalezy mi na zachowaniu jakichkolwiek plikow bo wyczysczone jest wszytko i tak ://// :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


(Agatonster) #2

skyhigh2440 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(MaRa) #3

Z polskimi literkami nie ma problemu - gdzieś w Panelu Sterowania (preferencje językowe czy jakoś tak, w zależności od wersji) ustawia się układ klawiatury Polski-Programisty. Wtedy będą literki z ogonkami, standardowo przez prawy klawisz ALT. Przełączanie na inny układ klawiatury będzie obok zegara (PL/EN itd.). Gorzej by było w innych krajach niż anglosaskie, bo te często mają swoje własne klawiatury ze znaczkami narodowymi zamiast łacińskimi i mogą nie używać układu klawiszy QUERTY, wtedy trzeba by było pisać na pamięć.

Odnośnie problemu - rozumiem, że na Recovery jest kopia zapasowa Visty. Umożliwia odtworzenie systemu do stanu fabrycznego, jak to zrobić powinno być w instrukcji obsługi komputera. Jeśli pliki kopii zapasowej zostały uszkodzone, a nie ma nośników z kopią, to wtedy nie da się przywrócić stanu fabrycznego. Nośniki można uzyskać u producenta, ale to kosztuje itd. Nie opłaca się.

Co konkretnie zostało ściągnięte z neta?

Bo jeśli obraz dysku w formacie .iso, to należy go wypalić na płycie DVD i z tej płyty zainstalować system. Tego typu plik nagrywa się jako "obraz dysku", nie jako plik, ani się tego nie rozpakowuje (jest taka opcja w każdym programie do nagrywania płyt, np. w darmowym Ashampoo Burning Studio 6 FREE).

Jeśli to wersja upgrade systemu, to może wymagać poprzedniej lub bieżącej wersji na dysku, po jej wykryciu będzie można sformatować dysk i zainstalować (opcja formatowania i tworzenia partycji jest w okienku instalatora kiedy wskazuje się miejsce na dysku do instalacji).