Pomocy ! Problem z BOOTMGR

> Witam , rozpocząłem ten wątek od nowa ponieważ , stosuje się do poleceni jesli chodzi o BOOTMGR i nic nie pomaga wiec opisze co mi sie stało z kompem , może ktoś mi pomoże ! Mam Lenovo IdeaPad Y530 , jak wiadomo on w sobie program VeriFace , stosowałem ten program az w pewnym pewnego razu nie otworzyl mi kompa , podał ze hasło jest złe , wiec właczylem przywracanie systemu OneKey Recovery 6.0 i tu sie zaczęły kolejne schody , 12godzin inicjalizował mi nawet nie ruszył programu , wiec sie … wiadomo co i odłączyłem mu baterię . Włączyłem kompa i na pulpicie pojawiło się :

Brak BOOTMGR

Naciśnij Ctrl+Alt+Del aby zresetować

Robiłem to wiele razy i nic , nie reaguję . Wyczytałem na innych forach ze mam ściągnąć Windows Vista Recovery 32 i 64 , przepalić na płytę włożyć do kompa zrestartować i program ruszy ! Ale tu nic słyszę ze płyta chodzi i nic nie działa , komp nie reaguję na nic !

> Proszę o POMOC , co mam robić ?

sprawdź czy nie powinieneś przestawic w biosie na bootowanie z cd jak odpalasz ta płytkę. sprawdź instrukcje używania tej płytki :smiley:

Na pulpicie czy na ekranie? To duża różnica.

Powiedz jakiej firmy masz BIOS?

na ekranie ! jeśli chodzi o BIOS to nie wiem ! ale pewnie wystarczy sprawdzić Lenovo i ten model! Po drugie jestem chwilowo daleko od domu i sam muszę sobie z tym poradzić a informatyk ze mnie :slight_smile: ach h…

Dodane 11.06.2010 (Pt) 17:08

potrzebny mi jest instruktarz ! czytałem instrukcję , wciskam F8 nic próbuje wywołać shift+ F10 i nic nie reaguje

Podczas startu kompa wciskaj DEL az wejdziesz do BIOSU.Pozniej ustaw by płyta startowala pierwsza.szukaj w biosie Boot priority albo cos takiego i ustawaisz by CD/DVD ROM był na pierwszej pozycji.Wkladzasz plytke z Windows 7/Vista zalezy co masz i jak wyskoczy napis nacisnij dowolny klawisz bla bla bla to wcisnij co kolwiek.poczekaj chwile jak wyskoczy okno instalacji windows nacisnij zaisntaluj teraz a w nastepny oknie napraw komputer.czekasz chiwle wybierasz system i klikasz dalej.i klikasz narzedzie do naprawy systemu podczas uruchamiania.czekasz chwile pozniej klikasz uruchom ponownie i powinno byc cacy.

Gerrard845 wciskam delete i nic nie reaguje ! jak jeszcze można dostać sie do BIOSU ?

Dodane 11.06.2010 (Pt) 17:28

jeszcze jedno jak wkładam płytę z to słychać ze ona pracuje ale nie rozpoczyna pracy, nie otwiera sie !

nie pracuje bo nie ma ustawionego bootowania.moze wc isnij F12 i wyskoczy ci okkno z Bootowaniem.

ok działa F12 wyskoczyło mi :

Pleas select boot

SATA: Hitachi ht…

USB Hotplug FDD

SATA: HL-DT-ST DVDRAM TO MAM WYBRAC ?

MBA v10.7.5 sLOT0200

Enter Setup

Dodane 11.06.2010 (Pt) 17:41

acha jaką mam płytę włożyć Vista czy płyta z programem vista recovery

najlepiej plyte z vista

ok WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC ! Acha czyli jak zainstaluję windows to powinno wszystko grac ? Pozdrawiam

NIEEE źle ci powiedzial wybaaaaaaaacz.Na poczatku wyskakuje wybór języka klikasz dalej i pod tym zainmstaluj teraz jest NAPRAW Komputer.Sory za pomylke

ale ja już zainstalowałem i działa ! więc chyba dobrze ? teraz instaluje wszystkie programy potrzebne do lenovo ! a co moze sie stacz przy uruchomnieniu kompa znowu sie pojawi brak BOOTMGR ? a teraz jak zainstalowałem to moge jakoś to naprawic ?

nie.jak instalowałeś to formatowałeś coś czy nie?

Wydaje mi się ze ja skasowałem system wiec musiałem wgrać od nowa , teraz wszystko działa jak na razie ! Pisałem ze robilem przywracanie systemu ale zapomialem ze nie mam kopi zapasowej wiec pewnie usuneło mi program a pozniej nie miało skad wgrac od nowa ! Dla tego pojawialo sie brak BOOTMGR ! Mam nadzieje ze bedzie dzialalo ! Jak by co sie odezwę i jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI !

Tak tylko jak bym sie nie pomylil to bys nie tracil czasu.Radze ci jezeli masz 1 partycje to zrob druga i przenies wszystkie wanz epliki ( dokumenty muzyka itp.) na ten drugi dysk . zrob to co wczesniej czyliz ainstaluj windows’a ale jak bedzie wybieral partycje przy instalowaniu to zaznacz C: (tam gdzie masz system zapewne) i kliknij Zaawansowane i kliknij formatuj i jak ci sie sformatuje to kliknij dalej i normlanie instaluj.bedzie mial pewnosc ze nie bedize zadbych bledow bo poprostu wyczyscisz caly system. pozdro :wink:

Dodane 11.06.2010 (Pt) 18:56

Tak tylko jak bym sie nie pomylil to bys nie tracil czasu.Radze ci jezeli masz 1 partycje to zrob druga i przenies wszystkie wanz epliki ( dokumenty muzyka itp.) na ten drugi dysk . zrob to co wczesniej czyliz ainstaluj windows’a ale jak bedzie wybieral partycje przy instalowaniu to zaznacz C: (tam gdzie masz system zapewne) i kliknij Zaawansowane i kliknij formatuj i jak ci sie sformatuje to kliknij dalej i normlanie instaluj.bedzie mial pewnosc ze nie bedize zadbych bledow bo poprostu wyczyscisz caly system. pozdro :wink:

Jest jedna dziwna rzecz pojawił się dysk E jako widoczny poprzednio był ale jako systemowy , no i w tym dysku sa: boot, EFI, Factory, OneKey Recovery itp> Nigry czegoś takiego nie miałem !

pojawiła się bo nie masz oryginalnej plytky z fabryki lenovo.zawsze jest tak po reinstalacji systemu.radze ci sformatowac C: a wczesniej skopiiowac wazne dane

ok zrobię tak ! DZIĘKI