Pomocy, problem z RAM

(maciek553) #1

Zakupiłem używany komputer i dorzuciłem 1 gb ram i mam taki problem
Przechwytywanie

(iJuliusz) #2

Jaką masz płytę główną?
Jaki masz Windows?

(maciek553) #3

Win: 7
Płyta: asus p5b vm

(iJuliusz) #4

Dość oszczędny jesteś w informacjach.
Czy windows jest 32bit czy 64bit?
Ile masz kości pamięci?
Jakie mają parametry? Prędkość? Ile GB?

(maciek553) #5

Win 7 32 bit

4 kości po 1 GB

(pocolog) #6

W czym tkwi twój problem, bo nie rozumiem.

(maciek553) #7

W tym że jest 4 GB Pamięci ram a dostępne 2,75 gb

(pocolog) #8

Nie wiem gdzie to sprawdzałeś, ale skoro masz dostępne 2,75GB RAM to znaczy tylko tyle że 1,25GB jest zajęte. Dalej nie rozumiem w czym jest problem. W tym że coś zajmuje tyle pamięci? Sam Windows trochę przecież zjada.
Oczywiście jeśli system x32 to więcej niż 3,25 nie będzie dostępne.

(Pharun) #9

Ale głupoty opowiadasz, aż przykro się czyta… to pokazuje że system wie że jest zainstalowane 4GB RAMu ale dostępne ma tylko 2,75 - reszty nie ma dostępnej nie dlatego że jest zajęta, ale dlatego że jest NIEDOSTĘPNA dla niego (niezaalokowana).

@maciek553
Wina leży zakładam w 2 kwestiach - po pierwsze systemy 32bitowe nie są w stanie zaalokować 4GB RAM (ZAALOKOWAĆ, czasami widzą, ale i tak nie użyją - to dla tych co powiedzą że są patche które pokazują 4GB RAM) i alokują max 3,25GB. U ciebie jest mniej co nasuwa mi tylko tyle że może masz zintegrowaną kartę graficzną która współdzieli pamięć z RAMem - czyli system alokuje 3,25 z 4GB, a kolejne 0,5GB pożycza sobie karta graficzna Intela lub jakiś zintegrowany RADEON - 3,25 - 0,5 = 2,75GB - i tyle masz dostępne dla systemu do działania.

(pocolog) #10

Chyba “pożyczyłby” sobie z puli 4GB, a nie 3,25? Poza tym jest to całkiem prawdopodobne.
Tyle że przecież nawet nie wiemy gdzie autor wyczytał takie wartości :wink:

(iJuliusz) #11

Z opisu płyty głównej

Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna Intel® Graphics Media Accelerator X3000 (Intel® GMA X3000)
Obróbka materiału wideo wysokiej rozdzielczości – maks. 2048 x 1536 pikseli (@ 75Hz)
Maks. 256MB dzielonej pamięci wideo

(Pharun) #12

Nie, pożyczyłby z puli 3,25 ponieważ odbywa się to na poziomie STEROWNIKÓW a nie SPRZĘTU - sterownik 32bitowy pod 32bitowym systemem będzie miał dostęp do 3,25GB pamięci z której urwie sobie co nie co.

(maciek553) #13

Karte graf posiadam :slight_smile: Asus Geforce GT 630 2GB DDr3

(iJuliusz) #14

@maciek553 Sprawdź ten program.

Jest opcja odblokowywania pamięci.
obraz
Innych opcji nie ruszaj.

(maciek553) #15

Hmmm…

(iJuliusz) #16

Teraz to znalazłem.
Poczytaj.

(maciek553) #17

Jak by był ktoś taki co by wytłumaczył :confused:

(iJuliusz) #18

Jeśli odnalazłeś opis ustawień Bios to spróbuj to zastosować.
advanced/Memory Remap enabled

Wniosek jest taki.
Masz fizycznie 4 GB, system widzi 3GB, a karta graficzna zintegrowana zabiera dodatkowe 256MB

Przejrzę jeszcze manual do płyty głównej

@maciek553 Używasz karty graficznej zintegrowanej? W Bios można ją wyłączyć.

(maciek553) #19

Używam gt 630

(maciek553) #20

Nie uzywam zintegrowanej