Pomocy! Problem z Windows Xp

Mam dość poważny problem- przy uruchomieniu Win Xp mam przestawioną rozdzielczośc w 640 x 480 oraz częstotliwość odświeżania 60 Hz.Próbowałem odinstalować sterowniki i zainstalować ponownie.Próbowałem zainstalowac starsze jak i nowsze sterowniki ale to nic nie daje.Moja konfig. to Athlon 2000XP Epox 8RDA 512Mb Ram 80HDDSEAGATE 52x TEAC CDR/RW SB Audigy Proszę o szybką odpowiedź :frowning:

Jak odinstalujesz sterowniki od grafiki to potem uruchom kompa w trybie awaryjnym i w menadżerze urządzeń usuń całkowicie karte grafiki. Po restarcie kompa i wykryciu przez XP’ka karty zainstaluj od nowa jakieś sterowniki

Nie powiedziałeś dokładnie jaki masz problem. Przypuszczam, że chodzi Ci o zmianę przy starcie systemu wspomnianej rozdzielczości na wyższą, np. 800x600 przy odświeżaniu

75 Hz. Dobrze mówię?

Jeśli tak, zainstaluj najnowsze sterowniki i zrób w następujący sposób.

Start -> Panel Sterowania -> Ekran -> Ustawienia. I tutaj masz rozdzielczość ekranu, która możesz dowolnie definiować.

Odświeżanie zmienisz tak: Właściwości Ekranu -> Zaawansowane -> Monitor.

a propos Win XP … to czy może zna ktoś z was program : WinXP Manager 4.8.2.3 podobno jest dobry … a może jest jeszcze jakiś lepszy . Będę wdzięczny za wszelkie uwagi :slight_smile:

Poza tym kolega pisze, że jedynie przeinstalowywał sterowniki… Nic nie pisze, czy po tej operacji próbował zwiększać rozdzielczosc… Bo po instalacji sterowników ta zmienia się zawsze na domyślną… :lol:

No no,dosyć ciekawy program,chyba go przetestuję

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3 … nager.html

może ktoś ma doświadczenia z tym progsem[?]

to zmień procesor na Intela i przestaniesz mieć problemy z kompem ja Ci mówie to wszytsko przez SSSYYYYYFFFFNNNNNEEEE AMD

Dziekujemy za bardzo kontruktywną pomoc :evil:

PS. AMD Rullez 8)

A to ci ciekawa teoria :P:P:P. Tylko policz sobie ile ten “zabieg” będzie go kosztował (zakup procesora plus uczciwa płyta główna). Czy nie lepiej jednak poszukać innego rozwiązania??? A poza tym pierwszy raz słyszę tego typu opinie o procesorach firmy AMD. Sam mam juz drugiegi AMDka i jak na razie nie chcę słyszeć o innym.

LOL ,syfne AMD, co prawda mam pentiuma ALE wczesniej mialem AMD 1600+ I WYMIATAL NAPRAWDE zaj… w porownaniu do pentiuma AMD są EKSTRA FAJNE COOL i prosze sie od nich ODPIERWIASTKOWAC!! :evil:

Czy nie znasz mniej wulgarnych słów na wyrażenie swoich opinii???

UpDate:

fiesta

Wielkie dzięki.Po uprzednim odinstalowaniu sterowników w trybie awaryjnym system sam znajdował sterowniki ale potem zainstalowałem na czysto Omegi 2.5.22 i Direct X 9.0 i wszystko juz działa tak jak trzeba.Naprawdę wielkie dzięki :smiley:

Ciekawa rada, tylko co to ma do rozdzielczości ?