Pomocy ! Przegrzewanie się laptopa!

Hej,

Poszukaj dobrze - na pewno musi być ich więcej.

Aż chce się napisać, że to nie błąd, a dodatkowa funkcjonalność - śrubki nie wychodzą do końca, a pozostają w obudowie tak, by nie zgubiły się. To samo mam w swoim Acerze.

Nie będę Cię zmuszał - w końcu to Twój sprzęt i sam najlepiej umiesz ocenić własne umiejętności. Aczkolwiek zawsze musi być ten pierwszy raz. :smiley:

Spójrz do instrukcji, które wstawił michaello - jeśli laptop ma taką budowę, rozkręcenie i czyszczenie układu powinno być dziecinnie proste.

Pozdrawiam,

DImatheus

Z instrukcji wynika że są tylko dwie śrubki link

Hej,

Ok, mój błąd. Faktycznie to tylko dwie śrubki. :expressionless:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzisiaj znowu będę próbował otworzyć laptopa. Teraz z instrukcją :slight_smile: Mam nadzieję że się uda, bo potrzebuję laptopa który się tak bardzo nie nagrzewa. Żeby wyczyścić radiator, trzeba będzie odkręcić też wentylator?

Cześć

Przeczytaj: Heat sink assembly removal and installation - Lenovo G530 oraz Fan assembly removal and installation - Lenovo G530

Rozkręć też sam wentylator, zapewne metalowa blaszka będzie przykrywać wentylator (wyczyść porządnie w środku), przykręcając nie używaj dużej siły bo śrubki wkręca się w plastik (zapewne).

Już go przeczyściłem, ale nie odkręcałem wentylatora. Kurzu wyszło bardzo dużo i chyba wyszło jakieś 90% Laptop przed czyszczeniem kiedy był włączony to bez obciążenia był ciepły, a teraz już jest zimny. Grałem chwilę w tą grę z 2000 roku (Colin McRae Rally 2) i ciepły nie był. Za chwilę zrobię Screeny z temperaturami i wstawię.

Aktualnie coś jestem trochę chory i nic mi się robić prawie nie chce tylko spać, więc raczej rozkręcać laptopa nie będę znowu.

Wiem chyba dlaczego nie mogłem sobie poradzić rozkręcić go. Wtedy nie chciałem nic uszkodzić więc się nie siłowałem z klapką. Teraz zrobiłem to z siłą i się otworzyło. Na początku nie mogłem go zamknąć, ale już jest OK. Przetestuję teraz chwilę mocniejszej gry i napiszę jak działa.

Powracając do części skąd wylatuję to ciepłe powietrze, teraz wychodzi już całością. Dzięki za pomoc, ale jeszcze tematu nie zamykajcie :slight_smile:

falcon89, gratulację jubileuszu 5000 postu :smiley:

Rada na przyszłość, następnym razem będziesz miał “pewniejsza rękę”.

Pewnie tak, ale jeśli nawet będę to robić to dopiero wtedy kiedy znowu będzie się przegrzewać.

Obrazki po wyłączeniu gry. (grałem w Fifę 12 3 mecze w trybie Ultimate Team, czyli gdzieś około 1 godzina):

Różnica jest zauważalna.

Jak na godzinę obciążenia to dobre temperatury.

Chyba na razie laptop będzie dobrze chłodzony. A wymienialiście tą pastę w procesorze?

Cześć

Jeżeli już rozbiera się laptopa celem jego wyczyszczenia to zawsze warto wymienić pastę. Po co robić sobie dodatkowe zajęcie :wink:

Prawda, ale gdzie kupić pastę?

Laptop teraz jest chłodzony świetnie. Kurzu było bardzo dużo więc myślałem dobrze.

Wiecie jak otworzyć Toshiba Satelite L500?

Cześć

W pierwszym lepszym sklepie komputerowym :wink: Od siebie polecam pastę Arctic MX-2 albo Zalman STG II.

Jeżeli temperatury uległy obniżeniu to myślę że na razie daj sobie spokój z wymianą pasty. Po co rozbierać laptopa raz jeszcze? Zrobisz to następnym razem jak będziesz go czyścił.

Sprawdź: http://www.irisvista.com/tech/laptops/T … oard-1.htm

Hej,

Radiator i całość chłodzenia musiała być dość mocno zabrudzona. Wystarczy spojrzeć na temperatury grafiki - mamy postęp o przynajmniej 10 stopni, a jak na ten układ to dość sporo. Dzięki temu ciężko będzie dobić temperaturę do takiej, przy której taktowanie się zmniejsza. :slight_smile:

Może być też Arctic Silver 5 - takiej zawsze używam i do desktopów, i do lapków. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus