Pomocy spam w księdze gości

Witam. Jestem początkującym webmasterem. Z przymusu zostałem administratorem strony internetowej naszego urzędu i cały czas spam zaśmieca mi księgę gości. Mam pytanie czy może mi ktoś pomóc w pozbyciu się tych wrednych robali. Oto adres mojej księgi gości: http://www.tarnawatka.pl/modules.php?name=Guestbook. Zaznaczam że jestem naprawdę bardzo początkujący. Proszę o wszelki kontakt. norek28@poczta.fm

To jest jakiś gotowy skrypt? Znasz się na PHP? Jeżeli gotowy to go zmień :] i poszukaj z zabezpieczeniem np. CAPTCHA. Jak znasz PHP to sam napisz :slight_smile: **************************

Poczytaj tutaj:

http://serwis.magazynyinternetowe.pl/ar … pamem.html

Zadużo gotowych rozwiązań w tym artykule może i nie znajdziesz, ale możesz dowiedzieć się czegoś na temat zabezpieczania formularzy :slight_smile:

CAPTCHA nie dosyć że nie działa na boty to jeszcze utrudnia przepisanie liter gdy jest niewyraźna. Lepszym rozwiązaniem jest podać działanie matematyczne do rozwiązania lub wyraz do przepisania.

Gdy zamieścisz coś takiego:

to bot tego nie przejdzie :smiley: Boty są głównie anglojęzyczne i nie potrafią kojarzyć co jest napisane :wink:

Nie bardzo znam się na PHP. A może ktoś mógłby mi jakoś pomóc z tym natrętnym spamem. Jest mi bardzo potrzebna pomoc gdyż mam około 350 wpisów dziennie.Ręczne usuwanie sprawia wiele problemów i zajmuje bardzo wiele czasu. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.