Pomocy w usunięciu zbędnych procesów!

Witam.

Chciałbym aby mi ktoś pomógł z procesami na moim kompie ;p

Nie dość że mam ich ok 48, to jeszcze - jestem pewien że przynajmniej 1/4 jest bezużyteczna, bądź szkodliwa…

Na domiar złego podejrzewam że jeden z procesów podnosi mój procek do 100% zużycia, tak że przy np graniu komp przycina mi się, po spamie alt+ctrl+delete bądź alt+tab pokazuje mi się po jakimś czasie pasek startowy, a potem ramka po ramce, obrazek po obrazku, a nawet rzekłbym nawet piksel po pikselu -.-

Potrzebna mi pomoc!

Z góry dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie tego amatorskiego tekstu ;p

pabliciak , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Na początek wrzuć zawartość loga z programu HijackThis na www.wklej.org i daj linka na forum

http://www.wklej.org/id/199318/

Proszę serdecznie :slight_smile:

Daj listę procesów to powiemy ci które wyłączyć

Lista procesów zawarta jest w raporcie z Hijack This :))

Onlinemaster , a to to co:

pabliciak ,

  1. Wyłącz w tray Ad-aware. On spowalnia znacząco system.

  2. Odpal HijackThis>do scan only>zaznacz wpisy i fix:

  1. StART>uruchom>msconfig>zakładka uruchamianie i odznacz wpisy:
  1. Start>uruchom>msconfig>zakładka Usługi i wyłącz:
  1. Pozamykaj porty programem Windows Worms Door Cleaner

  2. Zainstaluj firewalla np Zone Alarm Free lub Comodo

7.Zapoznaj się z tym: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=7723

  1. Czyszczenie CCleaner’em i defragmentacja np iobit Smart Defrag w trybie Deep Optimize

no to mam roboty na kilka minut ;p

dzięki za pomoc.

A może jakiś pomysł na temat tego dlaczego mi tak czasem komp mi się przymula - jakby nagle z 4GB ramu zrobiło się z 10MB ;s

Większość syfu próbuje się niby aktualizować. Wyłącz ten syf co tobie podałem i powinno pomóc.

ale mi się to dzieje zazwyczaj jak gram…

i wygląda to właśnie tak jakby mi coś zjadło proca ;/

Komputer spełnia wymagania gry ?

Pff… to mało powiedziane ;p

Intel Pentium Dual E2200 @ 2,20GHz

4GB ramu

Geforce 8800GT 256MB

a gram np w Age of Empires 3, CoD4 przez neta, World of Warcraft, Black and White 2 + dodatek ;s

i poza tym to dzieje się nie od początku włączenia gry, tylko w trakcie - np po godzinie grania ;/

wygląda to tak jakby klatka na jakieś 20 sec…

nie zdziwił bym się jeśli karta graficzna była by temu winna, chodź mogę się mylić, dla testów sam system można by było postawić świeży a obecnego zrobić kopię, zainstalować grę i zobaczyć czy problem występuje nadal, trochę z tym roboty ale może warto :slight_smile:

W systemie są pozostałości po Nortonie i do ich usunięcia należy zastoswać Norton Removal Tool.

W logu jest śmieć:

O4 - HKCU\..\Run: [Firefox Setup] firefoxset.exe

Log z HijackThis to stanowczo za mało, aby stwierdzić, czy w systemie są inne śmieci.

Pobierz Malwarebytes’ Anti-Malware przeskanuj nim system i usuń wszystkie szkodliwe pozycje wykryte przez ten program.