POMOCY! Wirusy, System Tool i brak możliwości


(Claauudiiaa) #1

Witam serdecznie :slight_smile:

Mam problem z oprogramowaniem.. Jakąś godzinę temu robiłam notatki (miałam włączone GG, Operę oraz Microsoft Word) Nagle wszystko wyłączyło się, pojawił się jakiś skanujący program System Tool, który znalazł niby 38 wirusów oraz pokazała sie tapeta z dużym napisem: "Warning! Y ou're in danger! Your computer is infected with spyware" pod spodem oczywiście napisane było jakichs innych zagrożeniach.. Obok godziny wyskakują okienka: że mój komputer jest zainfekowany, że dana aplikacja nie może być uruchomiona, że wystąpił krytyczny błąd itd..

Wiem o tym, że w internecie na różnych forach było już kilka takich tematów i dzięki nim problem został rozwiązany. Niestety próbowałam robić wszystko według zaleceń, ale:

  • obecnie nie mam żadnego antywirusa na komputerze

  • nie mogę niczego otworzyć prócz Opery, tak więc co tylko pobiorę okazuje sie zbędne, bo nie moge tego uruchomić

  • każdy plik jest zablokowany,

  • co jakiś czas na całym ekranie pojawia się biały komukat na granatowym tle z jakimiś numerkami po czym komputer wyłącza się ..

  • dodam, że trybu awaryjnego nie da się włączyć - na całym ekranie pojawia się tapeta z kursorem i nic dalej sie nie dzieje.

Jestem już bezradna..

Bardzo proszę o SZYBKĄ pomoc, nie chce teraz oddawac komputera do naprawy, bo jest mi on bardzo potrzebny a nie bardzo znam sie na tych sprawach. Z góry dzięki wszystkim geniuszom, którzy zechcą rozwiązac mój problem :wink:

-- Dodane 18.02.2011 (Pt) 9:24 --

Nikt nie wie jak rozwiązać ten problem?

Prosze Was o pomoc, nie wiem c robić .. !


(Tomj) #2

na początek ściągnij jak możesz to ,zaktualizuj i przeskanuj i czekaj na odp. innych

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

ps: może to też być fałszywy alarm są takie programy

pozdrawiam :slight_smile:


(olimpiakos13) #3

Dobry wieczór,proszę spróbuj ComboFix-em...


(Golden Finger) #4

claauudiiaa , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.


(Re40) #5

Mhm a jak nie może uruchomić aplikacji

To ty podajesz program którego nie otworzy


(Claauudiiaa) #6

Dziękuję bardzo za odpowiedzi ale niestety nic nie dało się zrobić.. Pobrałam plik, o którym była mowa, ale dalej ani rusz.

Niestety byłam zmuszona oddać komputer do naprawy i teraz już działa jak nowy.

Pan który naprawił komputer stwierdził, że wszystko było tak zawirusowane, że ciężko było to pousuwać. No ale jak widać - dał radę :slight_smile:

Temat do zamknięcia.


(Asia Bag) #7

hej, mam to paskudztwo u siebie. przeskanowałam Malwerbyte (na safe mode), ale nic nie znalazło. combofix mam komunikat, ze jest niekompatybilny z windows 7. nie wiem co dalej, boję się już cokolwiek klikać, zeby się nie pogorszyło. co robić?

Probowalam tez w ten sposb http://www.localize.fr.pl/forum/wirusy- ... -tool.html ale w ogle nie mam tych kluczy w safe mode, nawet tego procesu nie ma, a na trybie normalnym oczywiscie w nic nie moge wejsc :frowning:

znalazlam kompatybilnego combofixa. uruchomilam na safe mode, ale mnie po jakims czasie wywalilo, zalogowalam sie ponownie do systemu, w trybie normalym tym razem, gdzie combofix wciaz pracowal nad przygotowaniem loga. efekty tutaj:

http://www.wklej.org/id/483642/

a tu malwerbyte, ale tam chyba nic nie ma:

http://www.wklej.org/id/483645/