Pomocy wyświetla mi się ''disc boot failure insert system disc and press enter''

Przy starcie systemu Win 7 Wyświetla mi się “disc boot failure insert system disc and prees enter” po kliknięciu “Enter” wyświetla mi się “boot from” Cd i po 10min wyświetla się “a disc read error occurred prees ctrl+alt+del to restart”.

hej… nie pisz dużymi literami, chyba czytałeś regulamin ?

 

 

 

 

 

sprawdź w biosie czy widzi ci HDD

 i podociskaj wszystkie taśmy w kompie

możesz mieć wciśniętą dyskietkę  FDD

Wyciągnij płytę z napędu ewentualnie pendrive z USB.

Przepraszam. A jak zobaczyć czy w biosie widzi mi HDD

nie umiesz wchodzić do biosu ? u mnie to jest F8 i w ustawieniach widzę na pierwszej stronie  a co z dyskiętką masz ją w napędzie

Chwila zobaczę

U mnie chyba się nie da bo mi klawiatura nie działa nie w ten sposób że całkiem mi nie działa bo przy iMacu działa

pisze mi tylko coś takiego ddr 400 Channel single 64-bit

jakąś płyte mam włożoną do napędu

Odpowiedz  mrFreeze była dobra ale do czasu. Normalnie włączyłem komputer i odinstalowałem grę ale by w pełni odinstalować musiałem ponownie uruchomić komputer i podczas wyskoczył mi znowu ten problem prosił bym o inne odpowiedzi.

Znowu masz ten sam komunikat? Nie masz pendrive podłączony czasem i sprawdź czy w napędzie nie masz płyty. Jak nie pomoże wtedy trzeba będzie sprawdzić w biosie czy w ogólne jest widoczny dysk. Czy w ogóle ogarniasz temat biosu?

Zabardzo nie ogarniam biosu :-(  Nie mam pendrive płyty też.

Ogólnie jak włączasz komputer jest napis w stylu F2 to Enter Setup może być DEL. Naciśnij to co będzie potrzebne i wejdź do biosu zrób zdjęcia z zakładki boot - coś w stylu boot device priority

 

http://www.recoverlostpassword.com/images/how_to_use/bios/bios.gif

Zdjęcie boot sequence

 

Hard disk boot priority wejdż i zrób zdjęcie.

Ale u mnie tego nie ma. bo ja mam Energy Star

Wstawiłeś powyżej zdjęcie na nim co jest na samym dole?

 

http://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_05_2014/post-250653-0-46151400-1399563108.jpg

nie sory jest

To chyba to.

 

sory za jakośc ale telefonem robiłem zdjęcia

Nic więcej nie ma tylko to? Wydaje mi się, że dysk całkowicie padł jeżeli nie ma nic więcej. Ogólnie otwórz obudowę i zobacz czy coś się nie odłączyło.

Sprawdzałem wszystkie kable są podłączone. A i mam dysk segate

Vertion3700G , na forum unikamy krzyków. Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować tytuł tematu usuwając fragmenty pisane w całości wielkimi literami. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus