Pomocy z AC-3 Digital

:hmmm: Witam wszystkich.

Kto mi podpowie co zrobić i jak, żeby dźwięk coraz częściej spotykany w AC-3 Digital w filmach można było po przeróbce na VCD odbierać na stacjonarnym DVD. Do tej pory przerabiałem MPEG-3 layer i było OK. Próbowałem w Virtual Dub nie otwiera wyskakuje “No audio dekompressor could be found to dekompress the source audio format.(source format tag.2000)”, po przeróbce w Nero, nie ma dźwięku tylko jakieś trzaski. Pomóżcie bo mam z tym problem. Dzięki pozdrawiam. :frowning:

Najwyraźniej brakuje jakiegoś dekodera. Poszukaj w sieci różnych kodeków audio i przetestuj.

Chcesz płyte DVD z dzwiekiem 6-kanałowym AC-3 przerobić na VCD i odtwarzać jeszcze ten dzwięk na otwarzaczu stacjonarnym - Nierealne

Płyta vcd jedynie co możesz uzyskac to dzwięk 2-kanałowy stereo

Wgrałem AC-3 i bez zmian. Już sam nie wiem.

Do tej pory jak zciągałem filmy i przerabiałem na VCD było OK. Teraz pojawiły się filmy z AC-3 w avi XviD i na kompie odtwarzają się natomiast po przeróbce na VCD na stacjonarnym nie ma dźwięku, jest piszczenie. Po “włożeniu” do Virtual Dub uzyskuję info., że audio 48000Hz/6stereo/N/A compresja unknown tag 2000. Jak to zmienić na MPEG-3layer ???