Pomocy! Żadna myszka mi nie działa :(

Gdy dziś z rana po 2 tygodniowej przerwie włączyłem komputer. Mysz w ogóle nie działa , pomyślałem, że to wirus więc mając czas sfromatowałem komputer. Przy instalacji win xp myszka nie działała, i w systemie nadal nie działa. Mam myszke pod USB ale wcześniej testowałem też pod PS2 i inną USB żadna z nich nie działa , gdy wejdę w panel strerowania >>> mysz >>> sprzęt . Nie widzi żadnej myszki tak jakby nie była podłączona . Proszę o Pomoc ;(

Sprawdź napięcie na tych portach.

nie wiem jak to się robi , ale mogę powiedzieć, że dziś przed formatem działała drukarka podpięta pod USB , myszkę próbowałem pod wszystkimi innymi USB (6) , a pozatym myszka się świeci a gdy nie jest podłączona to się nie świeci

Czy aby na pewno sprawdzałeś, czy mysz PS2 działa ?

Mysz, którą podłączyłeś do portu PS2 sprawna ?

Ostatnio myszkę PS2 testowałem miesiąc temu ale w domu innego komputera oprócz stacjonarnego i laptopa nie mam a laptop nie ma PS2 tylko USB ale w biosie opcję “Enable USB Mouse Bios” mam włączoną więc nie wiem czemu nie działa tak jakby komputer czytał myszkę ale winxp nie bo myszka się świeci ale w komputerze nic o niej nie wiadomo ;(

Edit: Jak napisałem miałem formata i gdy instaluje sterownik od płyty głównej instalują się same dodatki ( jest tam technologia “click and go!” a ja nie mogę kliknąć tylko muszę klikać enter i instalacja tak jakby omija główne sterowniki i instaluje tylko dodatki, czy jest jakiś skrót klawiaturowy do Eksplorowania płytki?

Problem rozwiązany myszka PS2 nie działała postukałem w nią troche , zresetowałem komputer i zaczęła działać a Myszka pod USB nie działała pewnie dlatego że mi wywaliło sterownii do USB 2.0 ale inne sprzęty pod USB działały . Dziękuje za zainteresowanie

Pawcza , możesz używać myszki szeregowej lub na PS/2. Złącze USB nie powstało specjalnie z myślą o myszkach komputerowych. W takich okolicznościach stworzono PS/2. Wiedź, że zawsze możesz zastosować przejściówkę z USB na PS/2, która kosztuje 3 zł. Wiedź, że myszki komputerowe na USB nie korzystają ze sterowników USB 2.0. Przy okazji sprawdź napięcia zasilacza.