(Pomocy)Zestaw komputerowy

Witam

(nie wiem czy w dobrym dziale,a jak nie to przepraszam i prosze o przeniesienia mojego posta)

Chce sobie zakupić kompa z ogłoszenia i nie wiem co wybrać ,a czy to się opłaca kupować?

1.Athlon 2000+,HDD 40GB, Ram 256,FDD,DVD,Karta graficzna 64 mb,Karta sieciowa,karta muzyczna. Cena:1,150zł

2.Celeron 2200,HDD 40GB,Ram 256,FDD,CDRW,Karta graficzna 64 mb,karta sieciowa,karta muzyczna. Cena 1,150zł

Ps.

:arrow: Jak się kupuje używany komputer to na co zwracać uwagę proszę o pomoc

:arrow: opłaca się za taką cene?

Pozdrawiam

W sumie na jedno wychodzi, z tym ze ten pierwszy ma dvd zamiast nagrywarki, drugi znów ma lepszy procesor :wink:

Z pośród nich wybrał bym nr 2 :smiley:

Sprawdz sobie ceny na allegro zobacz ile wyjdzie za ten zestaw, ale wydaje mi sie ze moze byc troche tanszy. Zestawy sa podobne bez rewelacji zalezy do czego chcesz uzywac tego komputera.

:slight_smile:

Celeron 2200mhz lepszy od athlona 2000+ ? Jesteś peiwien maverick?

Zdecydowanie kupuj athlona!

Ja natomiast nigdy nie kupibym Celerona !!

celrony to szmelc stary co ty wygadujesz heh ja na 100000% bym wziął athlona.

Jak już to pierwszy zestaw. :smiley:

może coś na http://www.sferis.com.pl znajdziesz dla siebie. nawet tani sprzęt itd. a z tych 2 zestawów które podałeś lepszy jest ten 1 i ten wybrałbym

A ja bym wybrał kompa jakbym dokładnie wiedział co za podzespoły w kompach .

Na pewno trzeba dokładnie sprawdzić kompy,zapuść jakiś test i go dobrze rozgrzej.Jak się nie znasz na kompach weź kogoś kto potrafi to sprawdzić.

Otworzyć obudowe i wszystko dokładnie obejrzeć.

Wgrajcie ten program i wszystko zobaczycie,co klient mówi a co faktycznie w kompie jest.

http://download.chip.pl/printversion/pr … 16385.html

Ważna jest gwarancja na kompa od sprzedającego min 1 miesiąc i żeby można było ją wyegzekwować.

Z tych dwóch to jedynie zestaw pierwszy.

i karta graficzna jakaś lepsza by się przydała :wink:

no wlasnie nie wiadomo jaka to karta :stuck_out_tongue:

z tyxh dwoch to mysle ze lepiej athlona ale podaj jaka ma karte

Oczywiście Athlon, Celeron to ubozsza wersja pentiuma, tak samo jak durony sa uboższa wersja Athlonów czyli wolnijsze, mniej stabilne, inne taktowanie itd. Pozdrawiam i dysk twardy troche za mały jak na dzisiaj, bynajmniej dla mnie:)

Oczywiscie Athlona. Miałem Celerona ale się od początku psuł. Teraz od 2 miesięcy mam Athlona i żadne mi błędy nie wyskakują, winda chodzi w miare stabilnie. Zdecydownie wybierz Athlona!

szkoda że nie podajesz na jakiej płycie głównej to ma być poskładane - karta sieciowa i muz. to obecnie standard w płytach głownych więc to do ceny się nie liczy, chyba że płyta główna jest z bardzo wysokiej półki, czyli raczej nie w tym przypadku. Szkoda pieniędzy na fdd - te 40 zł możesz dołożyć do lepszego DVD albo Combo (nagrywarka CD-R/RW + DVD). Zamiast Athlona weź Semprona - ten sam rdzeń co Athlon tylko że obnizony mnożnik ale zwiększona częstotliwość fsb z 266 na 333 czyli wyższa wydajność pamięci.

adrian5510 zwracaj uwage na to czy niebylo zabardzo w nim grzebane, potestuj wytrzymałościowo procka, prime95 i jazda :slight_smile: