Pomocy!

Hejka!

Jeśli ktoś miał taki problem jak ja to bardzo proszę o odpowiedź. Od kilku dni mam problemy z kompem. Źle chodzi mi zegar gdy włączam kompa np o godzinie 11 to mam date z poprzedniego dnia z wieczorna godzina. Poprostu zegar zwariował. Poza tym explorer pluje sie ze wynalazl jakies bledy i zamyka mi gg. Nie mogę tesh przechodzic z katalogu do katalogu na dysku bo tesh sa bledy wyszukiwane i od razu mi sie zamyka dany katalog. Nie wiem co mam robic. Aha i jeszcze jedna sprawa gdy wlaczam kompa to on niechce sie calkowicie uruchomic tzn pudlo chodzi ale monitor ani rusz. dopiero gdy go wylacze i na nowo wlacze to zaskakuje co sie dzieje :frowning: Jestem zalamana :frowning: Prosze niech ktos mi powie co mam zrobic :frowning:

Co do zegara - może trzeba wymienić baterię na płycie głównej :slight_smile:

Na początek wgraj dobry antywirus +ad-aware 1.05 i zrób scan komputera - jak walczyć z szkodnikami jest na Forum. Potem napisz.

Wygląda na baterie lub płyte główną, może potrzebna być konserwacja komputera, wymiana zasilacza.

Brak konfiguracji komputera.

Tu znajdzuesz potrzebne programy.

http://dobreprogramy.com/

Malutka_82 , a co masz za systemik. :?

To niebylo najlepsze co przeczytalem na tym forum, wrecz glopkowaty ten link, skoro dziewczyna (nowa zreszta, witamy!! :smiley: ) zdolala sie zarejestrowac i zdaje sobie sprawe po nazwie tej strony, ze programy musza sie na niej znajdowac, czyli maslo maslane w wykonaniu JN

Programy antywirusowe

Klik

Ad-aware SE Personal 1.05

Klik

Ja ze swojej strony dorzucilbym jeszcze programik Spybot Search & Destroy 1.3

A to program, ktorego log moze sie tutaj niektorym przydac do rozw. Twojego problemu : HijackThis 1.98.2

Jeśli Antivirus nie pomoże to przy takim nawale problemów zostanie chyba tylko format :?

Niestety mozesz miec Damian racje, ale niepokojace jest dziwne zachowanie monitora, a nie wiadomo czy sytuacja zmienila by sie po ewentualnym formacie…

Dzieki Kliencie za powitanie :wink: Więc tak system jaki mam to 2000 Profesional, formata robiłam dwa dni temu bo miałam te same problemy i nic nie pomoglo, Anti vira mam jush dawno zainstalowanego jest nim norton 2004 i nic nie wykryl skanowlam go tesh innimi i nic. Dziekuję chlopaki za rady i linki mam nadzieje ze niebawem moj komp “stanie na wlasne nogi” :slight_smile: pozdrowka :slight_smile:

PS. Prosze o dalsze rady :stuck_out_tongue:

Napisz czy slyszysz dodatkowe beepniecia, czy swieci sie dioda od monitora, czy jest czarny od wlaczenia, czy widac moze napisy potem sie zciemnia… dziwny problem, dlatego napisz cos wiecej o tym 8)

Albo jakiś wirus mocno się zakorzenił,przez co format go nie eliminuje albo coś w sprzęcie Ci wysiadło :?

No to pisze. Jak wlaczam kompa to raz zaskakuje a raz nie. Gdy niezaskakuje wtedy nie ma zadnych beepniec, dioda od monitora sie swieci ale na ekranie nie ma nic , ekran jesr czarny. Dopiero jak go uruchomie za kolejnym razem to wszystko dziala jak nalezy tzn sa beepniecia i wlacza sie monitor. To wsjo :?

Miałem ten problem przez około 3 miesiące aż pewnego dnia monitor nawet po kilku resetach już sie nie uruchomił okazało sie że padła pamięć ,ale najpierw spróbuj wymienić baterie na płycie gł. jeżeli monitor dalej nie bedzie sie chciał uruchamiać to może pożycz od kogoś pamięć i sprawdz czy dalej problem istnieje.

Ja tez mialem podobne problemy i tez sadze ze to przez pamieci ram. Proponuje pozyczyc od kogos dobre pamieci i sprawdzic na twoim komputerze.

Klient dziękuje za komplementy ale niektórzy nie umieją przeczytać postu na tej samej stronie, a dopiero znaleść program, nie można wszystkich prowadzić za rączke userzy muszą wykazać troche pomysłowości i ruszyć głową, a czytać każdy potrafi.

Za czym się coś napisze to prosze pomyśleć - i dalej niewiem co w tym linku głupkowatego - może dla Ciebie.

http://dobreprogramy.com/

Po pierwsze, wejdź do biosu i sprawdź, czy tam też masz ustawioną złą godzinę. Jeżeli tak, to jak już pisali wymień baterię na płycie. Znajdź w domu manuala swojej płyty głównej i za pomocą biosu, sprawdź napięcia.

Możliwe, że poszedł zasilaz głowny kompa, ewentualnie juz jest za słaby.

otwórz kompa, weź odkurzacz, wyczyść środek (oczywiście delikatnie i na sucho. Wyjmij po kolei podzespoły (pamięć, grafa, dźwięk etc) i włóż je z powrotem. otwórz wina i zmniejsz odświeżanie monitora na standartowe 60Hz, zmniejsz rozdzielczość ekranu, zainstaluj jakiś program diagnozujący (np. Aida, Sandra) i zrób testy komputera. Uruchomom jakiś skaner online i przeskanuj kompa. To na razie tyle, daj znac co wyszło.

Dokladnie tak jest i w tym co napisales przeczysz dalszej czesci swego postu, po prostu dziewczyna jest nowa i powinienes sie ze mna zgodzic, ze jest tutaj wiele, nawet bardzo wiele elementow, ktore gdyby probowala obcykac w jednej chwili stracilaby mnostwo energi a do tego wszystkiego mogla by sie zrazic do czegos, czego nie potrafi zrobic. Oczywiscie, ze za kazdym razem nie bede jej podawal dokladnych sciezek, bo nie mam zwyczaju tego czynic praktykujacym userom, ale troche wyrozumialosci by Ci sie przydalo. Po czesci dlatego zgadzam sie z tym co napisales w dalszej czesci postu:

Poza tym, nadal sadze, ze link niczego nie wnosi, a jak cos pisze to zawsze mysle, ze mnie ofiary nie zrobisz, ale za zle Ci rowniez tego nie mam, bo kazdy ma prawo do wypowiedzenia sie 8)

Najprościej wymienić baterię(jak już wcześniej pisano) i zobaczyć co wtedy się będzie działo(bateria to koszt 10-20zł)zamiast przewracać kompa do góry nogami!

Dziękuję wszystkim za rady. Zobaczę co się da zrobić z moim kompem. Pozdrawiam :slight_smile:

Widze ze JN jestes bardzo madry.Jak dziewczyna prosi o pomoc to czemu wymagasz jeszcze od Niej zeby szukala po stronie programow ktorych zastosowania nie zna a co dopiero ich nazw.Badz bardziej wyrozumialy a nie rob sie specjalista i nauczycielem.

To że ktoś jest nowy nie znaczy że się nie zna na obsłudze komputera , bo może być lepszy od nas - to tak na marginesie.

Żeby zakończyć niepotrzebną dyskusje nie na temat

to kto się poczuł urażony mówie Sorki.

Koniec tematu.