Pomocy

tak więc, kolega ma w domu, który wynajmuję router i chyba 4 komputerki na nim, internet wszystkim działa, net leci przez kablówkę, ALE gdy włącza większosć gier sieciowych na liście serwerów conajwyżej widzi dwa czy też żadnego serwera!(a jak mieszkał obok mnie i dzieliliśmy Neo przez Lan było spoko, serwerów FULL :slight_smile: )

jak myslicie od czego to zależy?? ma coś zablkowane czy jak??

dodam, że nie widzi na 100% serwerów zaczynających od 83.xxx… (po prostu, gdy np. ja stworzę serwer w jakiejś grze on nie może na niego wejść - a moje IP to własnie 83.xxx…)

błagam pomocy, bo my chcemy grać! :stuck_out_tongue:

Wpisz w google 83.xxx i poczytaj tematy, jak się okazuje więcej ludzi ma problem z tym adresem tz. zaczynającym się od nr 83.

Problem adresowania od nr 83 był swego czasu szeroko opisywany, były podawane powody, ale TPSA ignoruje użytkowników etc.

Kiedyś adresy zaczynające się od 83. były wykorzystywane przez hackerów dlatego też pewna pula adresów jest ignorowana w sieci.

:okulary:

no dobrze o sprawie 83.xx wiem :slight_smile: ale on nawet nie moze wchodzic na serwery z grami zaczynajace sie np. od 213.xxx lub tez inne (wiekszosc), teraz tylko jak to odblokowac??? jego ip zaczyna sie od 62.xxx - nie wiem czy to ma jakies znaczenie.

bo na serwerze tym moze byc ustalone ze ta pula adresów od 83 a moze4 i od 62 nie ma dostemu do tego serwera i nic nie poradzimy no chyba ze administrator tego serwera zmieni to :wink: :wink:

no tak ale żeby od razu nie widział na liście serwerów żadnego tylko JEDEN? :-x

u mnie na (83.xx) widac wszystkie dostepne serwery np. w grze Soldier Of Fortune 2, a u niego widać dosłownie JEDEN :frowning: i to w dodatku Death Match :confused: