Pomóżcie dobrać płytkę pod Athlon X2 5050e

Googuje 2 dni i bez efektu, szukam jakiejś dobrej budżetowej płytki, do 300 zl max. Co byście mogli polecić, zawsze lubiłem płytki gigabyta. Niestety nie mogę znaleźć żadnych testów płytek na czasie.

To jakos dziwnie szukałes.

Ja w pierwszym linku juz wiedziałem jaka płyta wybrac.

http://allegro.pl/item566497953_plyta_g … pciex.html

To jest przeciez podstawka AM2.

Dzięki, niestety krążą opinię że się mocno grzeje.

Polecam coś z tych

ASRock A780FullHD

ASRock A770CROSSFIRE

Gigabyte GA-MA770-DS3

Gigabyte GA-MA770-UD3

MSI K9A2 Neo-F

Jeżeli myślisz o OC to poszukaj czegoś z serii DFI LanParty na Twoją podstawkę, a na ASRock w ogóle nie patrz - najgorszy szajs z możliwych. DFI jest jednym z najlepszych jak nie najlepszym producentem płyt głównych!

Przejrzyj testy obecnych płyt od AsRocka, robią dobre płyty, to nie jest skrajna budżetówka jak dawniej, a DFI LP za 300 zł to są dostępne w nibylandi :stuck_out_tongue:

…jeżeli tak uważasz to pokaż mi wyższość Assroka nad np Gigabyte czy pospolitym Asusem w tej samej cenie. Żeby sprecyzować chodzi mi o możliwości OC, a nie to co jest na śledziach

Akurat jeśli chodzi o o/c to te dwa modele AsRocka są do tego bardzo dobre

szczerze mówiąc, jeżeli mówimy o płytach opartych o ten sam chipset i w podobnej cenie, to śmiem w to wątpić

Mały test płyt na P45

http://pclab.pl/art34870-14.html

AsRock dał radę więcej wyciągnąć od Asusa, ceny ,mają podobne.

Tobi - mam prośbę - zobacz o jaki procesor chodzi w temacie - raczej nie C2D…

Chciałeś porównanie płyt z tym samym chipsetem i podobnej cenie to masz, wyszło że AsRock lepiej wypadł w oc i co porównanie nie ważne?

Ja mam dobre wspomnienia z Ascrockiem i z OC bardzo dobrze sobie radza

Chciałem - ale na podstawke am2 a nie 775!

Wiedziałem że pojawi się ten post, to pokaż test gdzie ten AsRock jest dużo groszy, i chce na AM2, żebyś w myślach nie musiał mi czytać na jaki socket chciałem, ale osobiście pewnie AsRocka bym nie kupił przez wtyk zasilania przy procu, przydusza przepływ powietrza i robi zbędną plątaninę kabli, podobnie jest przy paru modelach Asusa.

Ma możliwość ustawienie napięcia 2.7V dla ramu, napięcie procka da się ustawić o +0,3625V większe, ma regulację mnożnika NB co ułatwia kręcenie phenoma, da rade na niej zrobić HTT 400MHz.