Pomóżcie dobrać płytkę pod Athlon X2 5050e

(Mstrex) #1

Googuje 2 dni i bez efektu, szukam jakiejś dobrej budżetowej płytki, do 300 zl max. Co byście mogli polecić, zawsze lubiłem płytki gigabyta. Niestety nie mogę znaleźć żadnych testów płytek na czasie.

(Apollo369) #2

To jakos dziwnie szukałes.

Ja w pierwszym linku juz wiedziałem jaka płyta wybrac.

http://allegro.pl/item566497953_plyta_g ... pciex.html

To jest przeciez podstawka AM2.

(Mstrex) #3

Dzięki, niestety krążą opinię że się mocno grzeje.

(Emilmlo) #4

Polecam coś z tych

ASRock A780FullHD

ASRock A770CROSSFIRE

Gigabyte GA-MA770-DS3

Gigabyte GA-MA770-UD3

MSI K9A2 Neo-F

(Donaszym) #5

Jeżeli myślisz o OC to poszukaj czegoś z serii DFI LanParty na Twoją podstawkę, a na ASRock w ogóle nie patrz - najgorszy szajs z możliwych. DFI jest jednym z najlepszych jak nie najlepszym producentem płyt głównych!

(Michal Kolatek) #6

Przejrzyj testy obecnych płyt od AsRocka, robią dobre płyty, to nie jest skrajna budżetówka jak dawniej, a DFI LP za 300 zł to są dostępne w nibylandi :stuck_out_tongue:

(Donaszym) #7

...jeżeli tak uważasz to pokaż mi wyższość Assroka nad np Gigabyte czy pospolitym Asusem w tej samej cenie. Żeby sprecyzować chodzi mi o możliwości OC, a nie to co jest na śledziach

(Emilmlo) #8

Akurat jeśli chodzi o o/c to te dwa modele AsRocka są do tego bardzo dobre

(Donaszym) #9

szczerze mówiąc, jeżeli mówimy o płytach opartych o ten sam chipset i w podobnej cenie, to śmiem w to wątpić

(Michal Kolatek) #10

Mały test płyt na P45

AsRock dał radę więcej wyciągnąć od Asusa, ceny ,mają podobne.

(Donaszym) #11

Tobi - mam prośbę - zobacz o jaki procesor chodzi w temacie - raczej nie C2D...

(Michal Kolatek) #12

Chciałeś porównanie płyt z tym samym chipsetem i podobnej cenie to masz, wyszło że AsRock lepiej wypadł w oc i co porównanie nie ważne?

(Mateusz Golebiowski) #13

Ja mam dobre wspomnienia z Ascrockiem i z OC bardzo dobrze sobie radza

(Donaszym) #14

Chciałem - ale na podstawke am2 a nie 775!

(Michal Kolatek) #15

Wiedziałem że pojawi się ten post, to pokaż test gdzie ten AsRock jest dużo groszy, i chce na AM2, żebyś w myślach nie musiał mi czytać na jaki socket chciałem, ale osobiście pewnie AsRocka bym nie kupił przez wtyk zasilania przy procu, przydusza przepływ powietrza i robi zbędną plątaninę kabli, podobnie jest przy paru modelach Asusa.

(Emilmlo) #16

Ma możliwość ustawienie napięcia 2.7V dla ramu, napięcie procka da się ustawić o +0,3625V większe, ma regulację mnożnika NB co ułatwia kręcenie phenoma, da rade na niej zrobić HTT 400MHz.