Pomóżcie obsłużyć program RivaTuner

(Ased) #1

Witam. Mam prośbę aby pomóc mi podkręcić delikatnie karte graficzną. Mam GF 8800GTS i słyszałem że można z niej zrobić GTX. Chodzi mi o pomoc typu krok po kroku co nacisnąć i jak przestawić. Myślę, iż to nie wiele czynności ale nie mam bladego pojęcia jak to zrobić a moje próby skończyły się zaprzestaniem działania kilku aplikacji jak razor lachesis czy advanced system care i kilka innych. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

(Mariuszmaniek10) #2

ściągasz RivaTuner / ATI Tool i suwaki do góry. Jedziesz co 5-10 MHz na rdzeniu/pamięciach/shaderach, później testy w grach na brak artefaktów, zawieszania się itp. Szukasz maksymalnych ustawień

(Toffik325) #3

Wojjtekpl, to nie jest takie łatwe. Potrzebujesz do tego dobrego chłodzenia (to w pudełku jest za słabe na podkręcanie). Nie wiadomo, czy zasilacz wyrobi (jak to jakiś no name to możesz tylko pomarzyć). Dopiero jak się wyposażysz możesz myśleć o podkręcaniu, co z resztą i tak skraca żywotność.

Masz GF 8800GTS G80, czy nowszą wersję?

(Ased) #4

Mam gf 8800 GTS 320MB g80 (A2, 96sp) . Zasilacz dobry z małym zapasem. A te suwaki to gdzie są bo jak odpale rivatuner to mam zakładki main ,settings , power user itd. To tam gdzie hardware monitoring?

(Toffik325) #5

Hardware monitoring - monitorowanie jakby "zachowania" podzespołów tzn. temperatura, napięcie, obciążeni etc.

To powinno być w settings, ale nigdy nie używałem RT.

Tego GF 8800GTS raczej nie podkręcisz do mocy 8800GTX. Co najwyżej ten GTS będzie u kresu sił, co nieźle skróci żywotność. Pomyśl nad tym.

(Ased) #6

Chyba masz racje. Dam sobie spokój. Spróbuje kupić drugą taką samą bo mam od początku komp ustawiony na dwie karty. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

-- Dodane 30.01.2009 (Pt) 11:13 --

Ale gdyby ktoś chciał podkręcić to tu widać jak http://pclab.pl/art32010-7.html