Pomóżcie obsłużyć program RivaTuner

Witam. Mam prośbę aby pomóc mi podkręcić delikatnie karte graficzną. Mam GF 8800GTS i słyszałem że można z niej zrobić GTX. Chodzi mi o pomoc typu krok po kroku co nacisnąć i jak przestawić. Myślę, iż to nie wiele czynności ale nie mam bladego pojęcia jak to zrobić a moje próby skończyły się zaprzestaniem działania kilku aplikacji jak razor lachesis czy advanced system care i kilka innych. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

ściągasz RivaTuner / ATI Tool i suwaki do góry. Jedziesz co 5-10 MHz na rdzeniu/pamięciach/shaderach, później testy w grach na brak artefaktów, zawieszania się itp. Szukasz maksymalnych ustawień

Wojjtekpl, to nie jest takie łatwe. Potrzebujesz do tego dobrego chłodzenia (to w pudełku jest za słabe na podkręcanie). Nie wiadomo, czy zasilacz wyrobi (jak to jakiś no name to możesz tylko pomarzyć). Dopiero jak się wyposażysz możesz myśleć o podkręcaniu, co z resztą i tak skraca żywotność.

Masz GF 8800GTS G80, czy nowszą wersję?

Mam gf 8800 GTS 320MB g80 (A2, 96sp) . Zasilacz dobry z małym zapasem. A te suwaki to gdzie są bo jak odpale rivatuner to mam zakładki main ,settings , power user itd. To tam gdzie hardware monitoring?

Hardware monitoring - monitorowanie jakby “zachowania” podzespołów tzn. temperatura, napięcie, obciążeni etc.

To powinno być w settings, ale nigdy nie używałem RT.

Tego GF 8800GTS raczej nie podkręcisz do mocy 8800GTX. Co najwyżej ten GTS będzie u kresu sił, co nieźle skróci żywotność. Pomyśl nad tym.

Chyba masz racje. Dam sobie spokój. Spróbuje kupić drugą taką samą bo mam od początku komp ustawiony na dwie karty. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Dodane 30.01.2009 (Pt) 11:13

Ale gdyby ktoś chciał podkręcić to tu widać jak http://pclab.pl/art32010-7.html