Pomóżcie w Porównaniu Procesorów

Witam. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć jaka jest różnica miedzy np Intel core 2 duo (2x2.4ghz) a Intel celeron (2x2.5ghz) i jak np. gra potrzebuje intel core 2 duo 2.5ghz to ogarnie tą gre intel celeron 2.5ghz? Bardzo prosze o pomoc ponieważ od dawna mnie to zastanawia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_2

http://pl.wikipedia.org/wiki/Celeron

Widziałem już te strony ale nie trawie ich zbytnio. Zastanawia mnie bardziej czy jeżeli jest potrzebny intel core 2 duo 2.5ghz to intel celeron 2.5ghz ogarnie to.

Celerony od Core 2 Duo różnią się ilością pamięci podręcznej CACHE. Celerony mają 512-1024 KB gdzie analogiczne C2D mają od 3 do 4 MB co najmniej. Celeron pewnie podoła, ale będzie wyraźniej mniej wydajny.

Częstotliwość taktowania to nie wszystko. Celerony są okrojonymi procesorami - nie mają niektórych technologii, mają okrojone pamięci cache. Ogólnie są wolniejsze.

Co do wymagań sprzętowych podawanych przez producenta - są często wyssane z palca, ale możliwe że c2d sobie poradzi z grą z którą tak samo taktowany celeron sobie nie da rady.

Dzięki za pomoc :wink:

Mikouaj , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038