Pomóżcie w specyficznym wyborze grafiki

Potrzebuję kupić kartę graficzną która zapewni mi wierne odwzorowanie kolorów i przejść tonalnych. Ładne oddanie bieli i czerni.

Wolałbym żeby była na PCI choć mogę wrzucić na AGP bo płyta akceptuje.No i żeby miała wyjście cyfrowe na monitorosa.

NIE GRAM !!

Za wszelkie wskazówki serdeczne dzięki !!

GALAXY GEFORCE 8800GTS 640MB , ale podaj budżet

Pracujesz tylko w 2D?

Matrox:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,kat,3951/

ile kasy?

Po pierwsze kolega napisał ze nie gra a po drugie ze wolałby zeby karta była na PCI ewentualnie na AGP.

Podaj budzet jaki mozesz wydac to Ci coś zaproponujemy.

Karta na PCI :x Myśle że to pomyłka i chodzi o PCI-E, bo na PCI to chyba można tylko jakieś VOodo kupić albo inny przedpotopowy szmelc

Obecnie karty posiadają podwójny RAMDAC 400Mhz i większych różnic nie ma jeżeli chodzi o 2D, o wiele ważniejszy jest monitor i sposób podłączenia.

Zależnie od budżetu, ale ja proponuje np. GeForce 7300 czy 7600.

Tak tylko 2D nigdy nie gram.

Budżet ograniczony , szukam coś używanego 100-150zł. Najlepiej do stówki

Radeon 8500

http://allegro.pl/item168362720_radeon_ … favat.html

ale to chyba model bez wyjścia DVI a planuje zakup LCD wiec problem z podłaczeniem może być ?

Natym radku masz dwa rodzaje DVI i FW +przejsciowki dvi/d-sub

:o wręcz odwrotnie.

karta jest z DVI bez wyjścia D-Sub.

Sprzedawca daj przejściówkę DVI-D-Sub.

Poza tym ma VideoInVideoOut + FireWire (jak napisano np. do kamer).

Bardzo fajna i cena atrakcyjna.

No babaola zawaliłem jak trza. Oczywiscie ma DVI powyższa karta. Ale jest na AGP , a to jest dla mnie troche uciażliwe. Niby moja płyta gówna obsluguje AGP i PCI ale przy podnoszeniu systemu przy uruchomieniu nowego kompa widonows XP nie dawał się do końca załadować . Wyświetlił mi niebieski ekranik. Dopiero jak wsadzilęm pożyczoną inną karte na złącze PCI i wtedy system dał się uruchomic. Potem wsadziłem swojego GF440 64MBna AGP wrzucilem sterowniki i karta śmiga. Na przyszłosć chcialbym uniknąć takich ceregieli z pożyczaniem karty na PCI żeby zrobić np. format.