Pomóżcie w sprawie doboru podzespołów!

Cześć ! Mam 2000 pln i chciałbym kupic sobie kompa (bez monitora).

Tylko nie wiem jakie podzespoły wybrać!?!

Czy będę podkręcał (tak)

Komputer ma służyć do gier i internetu.

Komputer chcem kupić na pare lat więc zastanawiam sie nad kupna płyty głównej obsługującej dwie karty graficzne ( SLI ).

Procesor oczywiście dwurdzeniowy, i do tego oryginalny windows XP professional.

Czekam na wasze propozycje! !!

Z góry dzięki! !!

jesli myślisz o łączeniu mocnych kart graficznych to zapomnij za samą płytę z SLI 16x-16x trzeba dać niemal 1000zł

za tę kasę:

Pentium Dual Core E2160 + Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite

Foxconn P35-A

2GB OCZ Platinum rev2

Radeon HD3850

WD Caviar 160Gb WD1600AAJS

LG GSA-H55L

Modecom MC-350W

  • buda według gustu

za zestaw w znak.pl wychodzi 2046zł + obudowa czyli jakieś 2100zł

Poszukaj części może znajdziesz taniej, radka da się dostać już poniżej 700zł…

płytę można zmienić na Abit IP35-E parę złotych tańsza

MSI p35 FIR jest dużo bardziej dostępny od foxconna

Pentiumek zależnie od budżetu 2180 będzie warty dopłaty za to dodatkowe oczko mnożnika.

Jeśli złoży go po nowym roku to powinien zejść poniżej 2k zł z tym wszystkim.

A i hdd gdyby było to jakimś cudem możliwe finansowo to seagate ST3250410AS byłby najlepszym dyskiem na chwilę obecną.

po nowym roku to rynek może zmienić się całkowicie, wyjdą nowe chipsety nvidii dl intela (i chyba dla AMD), wyjdą nowe rewizje phenomów, stanieją karty graficzne

albo wziąć WD Caviar 160GB WD1600AAJS, jest dosyć tani… no i nie zapominajmy o samsungu, też robi dobre tanie dyski

To stanie się nieco później, raczej w drugim kwartale a nie na początku pierwszego, po świętach poprostu ceny 3850/70 i 8800gt powinny spaść do realnego poziomu (w usa 8800gt 512mb kosztuje poniżej 700zł…) i to wystarczy by zdecydowanie obniżyć koszt konfiguracji.

Co do hdd to tak jak napisałem tutaj i dokładniej w innym poście - poleciłem najlepszy dysk (w sensie wydajności) na chwilę obecną.

e tam

P6N jedna z tańszych. Jak więcej kasy to od evga na 680i

Bierz to

Nie wliczając walla to do 3 / 3,3Ghz potrzeba mniej więcej takiego samego napięcia

Jeżeli chcesz kupić wydajny (w miarę za tę cenę) to nie kupuj Intela, który oprócz zawyżonej ceny nie oferuje nic więcej tylko złóż zestaw w oparciu o AMD. Wydajność również b. duża a cena dużo niższa.

:lol:

Ile ci AMD płaci za takie posty?

E2140 i OC do poziomu ~2.7 / 3GHz ~210zł

Płyta ~340zł

~550zł

Athlon np. 4400+ X2 do tego OC ~2.9 ~270zł

Płyta ~270


~540zł

Idąc zegar w zegar athlon dostaje po tyłku. Taka prawda.

A te swoje czary mary zostaw dla siebie

Nic mi nie płaci.

A co boli cię to że mi bardziej pasuje AMD niż Intel (który jest za drogi i cena nie jest współmierna do wydajności?).

Zegar nie jest wyznacznikiem wydajności procesora więc twój argument jest taki sobie.

jest, za trochę ponad 200zł masz wydajnego Pentium DCz dużym potencjałem OC

raczej twoje rozumowanie, zegar w zegar AMD jest słabsze o 30%, przy czym Intel ma dużo większy potencjał OC

Poczytaj testy, i zastanów się co piszesz. Oczywiście jeśli rozpatrujemy sprawę proca jednordzeniowego tutaj nie ma się co zastanawiać, bierzemy AMD, przy procach dwurdzeniowych bierzemy intela (nie rozparujemy pentium D, bo to inna historia), chyba że nie starczy kasy to wtedy brać Athlona X2

bartek46op , daruj sobie tego typu posty.