Pomóżcie wybrać laptop - Acer V-3 i Acer Nitro

Witam,

zamierzam na dniach zakupić laptopa, ograniczyłam się z grubsza do 2 modeli:

 

http://www.x-kom.pl/p/201255-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1281000-7hp64x-gtx850m-fhd.html

 

http://www.x-kom.pl/p/215246-notebook-laptop-15-6-acer-vn7-591g-i7-4710hq-8gb-1281000-7hp64x-gtx860m-fhd.html

 

i mam problem z decyzją. Który lepszy?

 

Nitro znalazłam, gdy już byłam praktycznie zdecydowana na V-3. Mój aktualny laptop ma 15,6" i wydaje mi się, że 17 może okazać się strasznie wielka… z drugiej strony używam laptop głównie w domu.

Do Nitro zachęciły mnie lepszy procesor i karta graficzna, za to nie jestem przekonana do braku napędu optycznego, muszę od razu założyć zakup zewnętrznego, z którym jeszcze nie miałam do czynienia (jestem staromodna, lubię mieć płytę z grą, do której mogę sięgnąć).

Nitro jest też dużo lżejszy. Nie wożę lapka często, ale waga pow. 3kg jest jednak uciążliwa. Nie podoba mi się układ złącz w Nitro, wszystko upchnięte na sobie, dodatkowo skoro muszę kupić nagrywarkę zostaje mi tylko 1 usb, jednak to 4 byłoby mile widziane.

V-3 można zamontować dodatkowy dysk twardy oraz ram aż do 32gb (choć nie wiem po co aż tyle…), nie wiem jak z dyskiem dla Nitro, bo w opisie brak informacji, a w salonie x-kom nie byli pewni.

V-3 wychodzi taniej o ok 300zł uwzględniając koszt napędu.

 

Jeszcze jedno pytanie. Byłam do dziś uparta na Win 7, ale ktoś zaczął mi suszyć głowę, że powinnam to przemyśleć, bo wychodzi z obiegu i polecał mi 8,1… miałam tylko przejściowo do czynienia z tym systemem i niemiło to wspominam, czy 7 to naprawdę taki zły wybór.

 

Lapek w sumie do wszystkiego - gry, internet, muzyka, filmy, trochę grafiki.

Podpowiem tak: O ile podświetlana klawiatura nie jest absolutnie konieczna, to po zakupie pudełkowej gry możesz ściągnąć obraz płyty na ten lepszy model.

 

Waga siedemnastek to ich największa wada, do układu złącz idzie się przyzwyczić. Nie twierdzę, że da się zrozumieć czemu są głupio poukładane, ale zazwyczaj wystarcza jedno usb 3.0 na dane + jedno usb 2.0 żeby podpiąć hub, a resztę sprzętów już do hub’a. Idealnie jest dopiero ze stacją dokującą, ale to inna bajka :wink:

 

Poważnie, a trzeźwi byliście? :wink:

Podświetlana klawiatura - jak dla mnie typowy wodotrysk, nie odczuwam potrzeby posiadania.

 

Więc wybrałbyś V-3? W sumie nie jestem pewna, bo żonglowałeś cechami obu :wink:

 

Jeśli chodzi o Windows 8, jest mnóstwo programów, które nadają mu wygląd i funkcjonalność zbliżoną do Windowsa 7. 10-tka zdaje się być czymś pomiędzy (przynajmniej patrząc na wersje testowe), a mówi się, że użytkownicy Windowsa 8/8.1 będą mieć darmową aktualizację do Windowsa 10 lub za niewielką, symboliczną opłatę.

 

 

Jakie gry? Zastanów się czy będziesz potrzebować wydajności, którą oferuje Ci GTX 860M, czy jednak wystarczy Ci 850.

Samo wykonanie nitro jest dużo lepsze.