Pomóżcie wybrać telefon

(Lymtfol) #1

Witam. Potrzebuje wybrać telefon dla 14 latka. Wiem że lubi on bajery itd, i że telefon służyć mu będzie też do pochwalenia się kolegom w szkole itp. Mam do wyboru niestety tylko 2:

1. LG KU990i Viewty

Aparat 5 MPX

Odtwarzacz filmów DivX

Rozmowy wideo

Nie ma on akcesoriów (słuchawek itp)

Musiałbym go zamówić

1. Samsung Avila S5230

Aparat 3,2 MPX

Jest cieńszy od Viewty i wydaje mi się ładniejszy dla nastolatka

Słuchawki, kabel do PC, oprogramowanie

Prosił bym abyście pomogli mi wybrać, podpowiedzieli co ma jeden co ma drugi itp.

Z góry dzięki za szybką odpowiedz itp.

(Porchekarera) #2

Ja ci radzę poczytać jakieś profesjonalne recenzje na temat tych telefonów. Każdy może mieć inne wymagania i inne odczucia.

Ja osobiście mam lekki uraz co do samsungów z uwagi na to, że posiadam samsunga u900 w którym lampa i główny klawisz anulowania siadł samoczynnie. Oczywiście ten ma dotykowy ekran. Do szpanowania według mnie lepszy LG, ale jaki jest w użytku to nie wiem. Szkoda, że masz tylko te 2 telefony do wybrania. Bo pewnie jakiś lepszy by się znalazł.

(Lymtfol) #3

Te 2 telefony zaproponowała mi era za złotówkę (mówię o telefonach z dotykowym wyświetlaczem). Proponowali mi też IPhone 3G ale on nie ma gier i kilka osób łącznie ze sprzedawcą mi odradzi oraz Era G1 ale on mi jakoś nie przepadł do gustu, a poza tym muszę do niego dopłacić.

Dlatego zostały mi tylko te dwa. Avile miałem okazje dzisiaj zobaczyć i popstrykać nią chwilkę, ma dosyć przyjazny i prosty interfejs, nie wiem jak jest z Viewty, może ktoś ma taki, jak się sprawuje? Czytałem na stronach że jest niewygodny w użyciu, trzeba uważać żeby nie wcisnąć przypadkowo guzików...

(k-9) #4

zdecydowanie bym brał Iphone jak to nie ma gier?? przecież na applestore masz tysiące aplikacji a niego i to większość za free! !!

(Lymtfol) #5

Sory niestety IPhone kompletnie odpada. Przed chwileczką wybrałem LG

(k-9) #6

no cóż twój wybór, ja zdecydowanie bym wziął apple, można nieźle zaszaleć z nim, a Lg... nawet systemu nie ma... tylko jakiś badziewny soft który ni jak nie da się go rozbudować...

(Zbych ) #7

No to mnie rozbawiło do łez , a tak w sumie to nie wiem czy rozbawiło czy raczej płakać , jak można wychowywać społeczenstwo z takimi "zaletami" "masz synku tela i leć pochwal sie nim doszkoły" dosłownie tak można to przetłumaczyć , następnym razem będzie dziewczyna , "masz tu synku dziewczyne ona jest dobra bo tatuś ją już przetestował idź z nią do szkoły i pochwal sie i nich chłopaki potestują". Ciekawe czy Twój syn wie co za głupoty na forum wypisujesz?? czy poprostu juz został tak wychowany że to mu nie przeszkadza i jaki tatus taki synuś. A jeżeli żeczywiście chcesz aby synuś szpanował w szkole telem to kup mu coś za minimum 2-4 tyś zł i napewno nie samsunga czy LG bo to są telefony nie do szpanowania a dla normalnego śmiertelnika. A jak nie masz kasy to się opanuj i nie szpanuj wysługując sie synem.

(Lymtfol) #8

Nie syn tylko brat cioteczny.

A pochwalenie się kolegom w szkole to napisałem ja, bo znam realia i powiedzcie mi ze niby tak nie jest...

(k-9) #9

A kogo interesuje, czy ktoś się będzie chwalić?? to jest indywidualna sprawa... Nawet jakbym miał niby ten super telefon za 4 tyś, to bym nikomu nie pokazywał xD No bo po co?? Jeszcze by się rozeszła farba i ktoś by mi zaje***ł...

===============

Ale zdecydowanie takie pierdółki na dziewczyny nie działają xD No z wyjątkiem Jakiegoś kabrioleta :smiley:

(Adamdzialocha) #10

heh moim zdaniem wybrales najgorzej jak mogles! po pierwsze ku990i ma o wiele bardziej okrojone funkcje co ku990 i ma gorszy aparat...;/ a niby jest nowszy.... Po drugie miałem okazje korzystac z lg i moim zdaniem ekran w nim to ekran naciskowy a nie dotykowy.... w porownaniu z Iphonem brrrr.... nie ma porownania! Po TRZECIE nie ma systemu wiec co z tego ze masz dotyk jak tak nic z tym nie zrobisz..... nie ma takich aplikacji na SOFTA xD jak na symbiana lub WM A PO 4 nawet sam ekran nie wyswietla moim zdaniem tak jak powinien, popatrz sobie np na tego samsunga ma przynajmniej widgety ;]

A więc podsumowując gratuluje wyboru :stuck_out_tongue: