Pomóżcie z wymianą części [procesor+płyta+obudowa]

Zamierzam wymienić Procesor+Płyta+Obudowa środki ~1100 zł z groszami.

Wszystko chciałbym zakupić w Proline (tanio, blisko, wszystko tam kupowałem ewentualnie obudowę w innym na terenie wrocławia)

Dawno na to czekałem, wiem że po uprgadzie nie będę miał komputera z Nasa ale w końcu chciałbym pograć w gta IV, Crysisa 2, Wiedźmina 2, Cod Black ops i wiele innych przynajmniej na średnich/wysokich dx 10 nie musi być już

MAM teraz:

-Karta GeForce 9800 GtX+/- 1 GB (w komputerze wykrywa 1,7 )

-2 Gb ram (667 mhz kingston z powodu właśnie płyty! w przyszłyści nie dalekiej planuje wymienić na 4x1GB 800 mhz kingstona lub corsair)

-Zasilacz Silent power 530 W (według mnie wystarczający,cichy)

-Dysk Barracuda 160 Gb (oj poleci on szybko ale nie teraz )

-Obudowa “pożal się boże” musi być wymieniona teraz

-Płyta Gigabyte Ga-946Gm-s2 na mój pech jedyna wersja tej płyty w której procka nie da się podkręcić w ogóle.

-Procesor Pentium 4 3.0 Ghz

PS: kiedyś miałem ciut inny sprzęt ale spaliła mi się płyta msi nie miałem pieniędzy i zrobiłem uprgade? w drugą stronę dlatego tak złe dobrane części mam ;/

Obudowę upatrzałem Coolmaster elite rc 430 -160 zł więc zostało ~1000zł

Procesor:

-Tutaj mam dylemat bo kompletnie nie wiem dzisiejsze procesory na co stać, np. myślałem nad zakupem Phenoma 955 black edition 3.0 lub 956 ale słyszałem że intel i3 i i5 lepiej sobie radzą, jeszcze są ciekawe phenom x6 (nie wiem po co tyle ale komentarze ciekawe są) jest także stary ale mocny intel Quad.

Płyta:

tutaj to kompletny Freestyle ale na pewno nie asrock i nie Msi (miałem 2 i 2 spaliły się szybko). Gigabyte, asus Tak itp. oby nie były małe, rozsądne rozwiązania, mile widziane usb 3.0 i dużo wyjść, żeby nie była ciasna, przyszłościowa?, pci express x16, mile widziane wyjśćie hdmi,szybka?

Najlepiej Gigabyte.

Co będę robił?- głównie grał w np. gta IV, wiedźmin 2, crysis 2 itp. także będę korzystał z potęgi internetu 10 mb dużo np. wysyłanie plików na shell oraz granie np. w tym samym czasie. Detale jak pisałem nie potrzebuje dx 11 dx 10 może być w niektórych grach, ale najważniejsze żeby te gry chodziły na średnich minimum.

Intel Core i5-2400 3,1 GHz 6MB cache s. 1155 Box 625,00

GIGABYTE GA-H67M-UD2H H67 DDR3-1066 MHz RAID GLAN IEEE D-Sub DP mATX s.1155 325,00

Kingston 4GB DDR3-1333 Non-ECC CL9 KVR1333D3N9/4G 129,00

~1070 zł

Pamięci i tak musisz wymienić, obecne płyty robi się pod DDR3, proca nie podkręcisz bo Intel zablokował możliwość OC dla 2400 i H67, ale i tak będzie wydajniej niż na AMD.

Jak chcesz składać na AMD to płyta

http://www.proline.pl/?p=ASUS+M4A88T-V+EVO%2FU

Obudowa jak pamiętam to Apollo jest we Wrocławiu, chyba mają w ofercie SilentiumPC brutus BT-310 (120 zł), BT-410 (140 zł).

Dzięi @tobi właśnie taki zestaw złoże, gry jak będą chodzić na takim sprzęcie?

Tutaj masz test, jak widać PX4 970 z taktowaniem 3,5GHz jest wolniejszy od tego i5-2400, X6 1055T też jest daleko w tyle, jedynie przy obróbce X6 zbliża się od i5.

http://pclab.pl/art44564-11.html

Odkopuje temat.

Ostatecznie zamierzam zamówić ten zestaw:

http://proline.pl/?id=shopkoszyk&1:CORE+I5-2400;1:GA-H67M-UD2H;1:CM+ELITE+RC-430-KKN1;1:WD+WD10EARS;1:OCZ3G1333LV4GK po wejściu musicie wejść w koszyk, do tego mój GeForce 9800 Gtx gigabyte 1GB wersja z chłodzeniem zalmana

dużo czytałem, sprawdzałem i niepokoi mnie jedno czy ten zestaw pójdzie na zasilaczu Silent & Power 535 W? Bo nie chciałbym popadać w koszty i jeszcze wymieniać zasilacz na ~550W lub więcej… Wolałbym inaczej sprzęt dobrać. I czy mógłbym na tym bezproblemowo podpiąć i pracować z 2ma dyskami ten WD 1TB i stary WD 160 GB ?

Ten zasilacz jest produkcji rasurbo, bywalca czarnych list zasilaczy, nie ważne pod co go podepniesz i tak jest tak samo nie bezpieczny dla sprzętu, i pewnie kabli nie starczy jak kupisz CM 430 czy Brutusa który ma montaż zasilacza na dole to musisz mieć dłuższe kable lub używać przedłużaczy, a do tego zasilacza nie warto kupować przedłużaczy, minimum kupił bym Fractala Integre 400/500W.

http://www.techfanatyk.net/zmien-zasila … -psychoza/