Pomoże mi ktoś wycenić laptopa?

Witam. Czy pomoże mi ktoś wycenić mojego starego laptopa? Planuję kupić nowego, a starego wystawić na olx, ale słabo się orientuję za ile.
Laptop to: Asus x75v kupiony w 2013 r. Stan bardzo dobry. Żadnych awarii ani uszkodzeń. Jedynie bateria do wymiany, bo kompletnie padła. Zastanawiam się czy nie kupić zamiennika, by nie zrazić nią kupca.
Specyfikacja:
procesor i5 3230m (dwurdzeniowy, czterowątkowy) 2.60 - 3.10 GHz
8 GB RAM ddr3
grafika geforce 740m, 2 GB
dysk 750 HDD
ekran błyszczący full hd, 17,3 cala
napęd dvd, 2x usb 2.0, 1x usb 3.0, rj-45, hdmi, pojedynczy minijack, vga
Laptop był kupiony bez systemu. Obecnie aktywowany win10 z taniego klucza z aukcji internetowej. Raczej nie będę go usuwał.

Taki sam początkiem roku tylko z hd 8750m za 500 sprzedałem bez problemu, może za 600 się uda.

Liczyłem na więcej. Pisałem do skupu laptopów, do dają od 400 w górę. Szkoda za takie grosze oddać lapka który uciągnie jeszcze całkiem sensowne gry.

Jeżeli uważasz że tak dobry to nie sprzedawaj! Musisz jednak wiedzieć że nawet nowy towar bezpośrednio ze salonu jest co najmniej o 30% tańszy. Były czasy gdy się sprzedawało drożej niż kupiło ale , to se ne wrati , Twój sprzęt jest mocno stary bo 8 !!! lat a dla sprzętu elektronicznego to spory wiek. Mój znajomy chciał sprzedać monitor i mówi dałem za niego ok. 500 w Internecie znalazłem mu cenę 50,- ! był mocno zdziwiony bo liczył na 300,- Życzę powodzenia w transakcji a jak głosi stare przysłowie ,Każda potwora znajdzie swego amatora " Ja sprzedałem coś podobnego 17" za 200,- :smile:

Nie sprzedawaj, nowe będą niewiele lepsze, chyba że w najnowsze gry musisz grać. Zmień tylko HDD na SSD :slight_smile:

No właśnie jest co najmniej jedna gra którą chcę koniecznie ograć. Nie jest dostępna na geforce now, a i mój net po sieci komórkowej średnio się do tego nadaje. Przerażające jest to że swojego kupowałem za 2800, a dziś za tą cenę nie znajdzie się nic ciekawego. Muszę celować ponad 3400, żeby zobaczyć jakąś różnicę. Tylko pytanie czy w przyszłym roku będzie lepiej? Czy inflacja jeszcze mocniej nie pogna?
Z punktu widzenia gier, taniej wychodzi xbox ss + monitor, i jeszcze na gry zostanie. Tyle że wolałbym mieć tą mobilność lapka.

Poluj na black friday o ile coś będzie. Na wakacjach z gtx 1650 bywały i za 2600…

2600? Lapki z 1650 zaczynają się od 3500 :face_with_raised_eyebrow: