Pomyłka Seagate'a, dostałem większy dysk

Miałem dysk zewnętrzny Seagate FreeAgent Go 250GB Portable. Niestety przestał działać, ale na szczęście gwarancję mam jeszcze do 2014r. Parę dni temu dostałem maila informującego o wysyłce zamiennego dysku do mnie. Już w numerze seryjnym widziałem liczbę 320. I faktycznie - dostałem dysk 320GB, a dodatkowo jest to wersja Ultra-Portable. Dysk jest 1-2 cm krótszy i moim zdaniem trochę gorsza jakość wykonania. W każdym razie w mailu napisali jedno, a na stronie Seagate jest napisane że wysłali do mnie dysk 250GB o innym numerze seryjnym.

Cieżko mi znaleźć informacje o wersji Ultra-Portable dla serii FreeAgent Go. Co innego z GoFlex. Na dysku mam też naklejkę “Seagate Certified Repair”. Mam nadzieję, że nie jest to jakaś uboga wersja, którą dają na wymianę popsutych dysków.

W sumie mimo gorszej jakości wykonania, mnie ta sytuacja pasuje… ale mam nadzieję, że firma Seagate nie napisze mi za parę dni, że się pomyliła ;d. Więc co robić?

“repair” - urządzenie po naprawie :wink:

Może jest z tej “sławnej” wadliwej serii serii 7200.11?

http://www.google.pl/search?source=ig&h … 1&aql=&oq=

Seagate je wymieniał, w fabryce zmienił firmware, czyścił i daje w takich przypadkach jak Twój z adnotacją “Seagate Certified Repair”?

PS. Wymianę przeprowadzałeś bezpośrednio z Seagate czy przez jakiegoś pośrednika?

co do wadliwej serii 7200.11 to wydaje mi się że dotyczyła dysków wewnętrznych - może się mylę ale 7200 wskazywała by na rpm talerzy. A ja na 100% mam na tej 320GB 5400rpm.

Wymianę przeprowadzałem bezpośrednio z Seagate.

A co do Certified Repair - wiem co to znaczy :stuck_out_tongue: ale byłem zaniepokojony tym, że nie mogę znaleźć praktycznie żadnych informacji o tej serii Ultra-Portable. W dyskach FreeAgent GoFlex wyróżnia się tym że te dyski mają chyba złącze sata II i dopiero do niej dopina się taką ładną nakładkę z przejściówką na USB. W serii FreeAgent Go taki dysk jest po prostu krótszy, ale nie znalazłem o tym informacji typu “nowa seria dysków FreeAgent” itp. Nawet na stronie Seagate, wymiary w specyfikacji są do wersji Portable.

Mogli nie mieć modelu 250GB, a zasady są takie że nie można oddać sprzętu gorszego to wysłali 320GB.