Pomyłka z Kup Teraz na Allegro POMOCY

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam mały problem a mianowicie jestem załamany ;< rozpędziłem się i nie chcący na zły komputer wbiłem i zły zakupiłem czy moge to zmienić niestety nacisłem już kup teraz ale nie ten komputer chciałem kupić ;( i teraz mam taki problem nie wiem co zrobić bo chce kupić od tej samej firmy komputer ale nie wiem czy moge to jakoś zrobić żeby tamto anulowali a żebym mógł kupić ten co chciałem ;( pomóżcie tutaj macie linki do tych komputerów :

To tan komputer co się pomyliłem i co kupiłem:

http://allegro.pl/komputer-viper-monito … 16251.html

A to ten co chciałem kupić:

http://allegro.pl/komputer-tornado-moni … 00284.html

Sami widzicie są z tej samej firmy czy moge to jakoś zrobić żeby tamten komputer mi jakoś anulowali??? bo to ta sama firma więc może nie będe musiał płacić jakichś tam prowizji pomóżcie bardzo proszę ; (

Podstawowe pytanie - napisałeś już do sprzedającego?

Tylko kontakt i dogadanie ze sprzedającym, innej możliwości nie ma.

PS. Składaków nie kupuje się nigdy w narzuconych zestawach, zawsze należy samemu dobierać podzespoły!

Dodane sobota, 9 lut 2013, 22:02

Po co, lepiej panikować na forum :wink:

właśnie nie ma jak bo dopiero w pon będą ale spróbuję jakoś do nich zadzwonić może się uda ale wątpie :< ale w sumie to ta sama firma może odpuszczą ;(

Jest jak: mail, kontakt przez allegro. Zawsze lepiej gdy wykazałeś próbę kontaktu zaraz po pomyłkowym zakupie.

Swoją drogą to wiesz co kupujesz?

Po opisie to przysłowiowy kot w worku.

Nie panikuj. Kontakt ze sprzedającym i pewnie się dogadacie, każdy jest tylko człowiekiem. Później sprzedawca wystąpi pewnie o zwrot prowizji do portalu. Będzie ok :slight_smile:

A jak oleje to, to co mu zrobią??

Sprzedawca co najwyżej może mu negatywny komentarz wystawić i tyle. Takie to nasze Allegro.

Przecież jeszcze trzeba potwierdzić czy na pewno chce się kupić daną rzecz po naciśnięciu “Kup teraz” - chyba, że to zlikwidowali (od dłuższego czasu nic nie kupowałem)…

Punkt ze strony “o mnie” tej firmy:

  1. Towar zakupiony droga internetową na wysyłkę można zwrócić w ciągu 10 dni do daty wydania. Towar powinien być nieużywany w stanie niezmienionym , bez śladów użytkowania produktu i opakowania.

Da się załatwić, żeby nawet nie wysyłali sprzętu…

Punkt 8. jest przepisem a nie regulaminem…

Gościu, zdajesz sobie sprawę, że tamten komputer co kupiłeś/chciałeś kupić jest tak trochę szitowy ?

ten co kupiłem wiem ale tamten co chciałem jest troche lepszy.

Niestety, ale się mylisz. Słaby procesor, bardzo kiepska karta graficzna, nie nadająca się do gier

to jest najzwyklejsze w świecie kłamstwo.

Dysk twardy z przestarzałym SATA II.

O zasilaczu wypowiadać się nie będę, bo do jego opisu nie doszedłem.

No, chyba że szukasz komputera do prac biurowych, przejrzenia internetu czy oglądania filmów - wtedy komputer się sprawdzi.

Ja mam SATAII ale komputer kupowałem dwa lata temu xD

Ten zasilacz to na pewno z czarnej listy dlatego nie podali jego nazwy, więc będziesz musiał go wymienić, zanim coś się w komputerze spali.

Karta graficzna ? Badziew niesamowity. Jej mobilnego odpowiednika montują w laptopach ze średniej półki i odsługuje ona te wszystkie gry co kolega wymienił ale tylko na średnich detalach albo niżej.

Procesor to staruszek mało wydajny. Totalna klapa. Moim zdaniem powinieneś poczekać aż sprzedawca wyśle Ci ten komputer i odesłać go z powrotem, a komputer złożyć samodzielnie. My Ci pomożemy.

Tak szybko działa battlefield 3 i to w bardzo małej rozdzielczości (1280x720), na najniższych ustawieniach.

Monitor z twojego zestawu ma większą rozdzielczość (1366x768) więc wydajność będzie jeszcze niższa.

I procesor jeszcze gorszy

Ogólnie straszna padaka z tego kompa

A jeżeli by mi wymienili na tą karte graficzną GEFORCE GT610 WŁASNA PAMIĘĆ 2GB DDR3 . była by trochę lepsza ???

Absolutne minimum do gier to Radeon HD6670 DDR5.

Dobra już wszystko z nimi wyjaśniłem temat do zamknięcia :smiley: dzięki wszystkim za pomoc :smiley:

Mógłbyś powiedzieć jak to rozwiązałeś, bo przyznam szczerze, że jestem ciekawy.

Swoją drogą nie brałbym tego nawet… za tydzień wystąpili by o zwrot prowizjii a ty byś przynajmniej w g*** się nie władował…