Pomylony nr konta

W podobenej sytyacji był mój kolega otrzymał przelew dużo wiekszy niż tu wymieniony oczywisćie wydał wszystko no troche zostało:-) Od Firmy X w polu nadawca było jego nazwisko lecz inne imie. W numerze konta została podmieniona jedna cyfra i dlatego doszło do pomyłki, także go straszono sądami i wogle do tej pory kasy nie odał sprawy nie podjeła prokuratura ponieważ nazwisko było takie same szczescie chciało zę drugie imie było takie same jak wpisane na przelewie i dziekuje 8) koleszka dostał 5tys za nic:) za błedy niestety sie płaci

Kiedyś jadąc samochodem słuchałem audycji Wajsa w ZETce, temat był o zwrocie materiałów reklamowych które firma dostarczyła nie temu odbiorcy niż powinna. Reasumując na sam koniec padło stwierdzenie że “dobra materialne których nie zamawialiśmy mamy prawo zatrzymać”.

Myślę jednak że powinieneś oddać te pieniądze bo kwota nie jest warta walki o takie pieniądze, lepiej po prostu oddać i mieć spokój. A jeżeli już to spróbuj podejść do innego banku i zapytać w dziale obsługi klienta co w sytuacji jeśli przelejesz omyłkowo pieniądze na jakieś obce konto, jakie są możliwość odzyskania tych pieniędzy. A może lepiej po prostu sprawdź w umowie z twoim bankiem czy niema jakiegoś zapisu regulującego to.