Pomysł do oceny. www.helo.pl/lotto

Wymyśliłem konkurs w którym można wygrać pieniądze.

Ciekaw jestem czy uważacie że to miało by rację bytu?

Chciałbym uruchomić ten system jeśli będzie pozytywny odzew.

Zapewne wielu powie ,że to ściema i ze wygrają osoby podstawione, ale w tym przypadku nie da sie oszukać.

Dlatego ze co miesiąc byly by do wytypowania zdarzenia których sie nie da przewidzieć.

np. temperatura w Małkini 1 stycznia 2010 podana przez imgw, albo właśnie losowanie Lotto.

Wygrywała by osoba lub osoby która była by najbliżej.

Wszystko działało by automatycznie ilość kliknięć w reklamę pokazywała by statystyka.

Jeśli strona miała by duże zainteresowanie po jakimś czasie trzeba by zacząć od wygranej odejmować procent na podatek od darowizny i niewielki procent na utrzymanie systemu.

ps: Adsense krzywo patrzy na zachecanie do kikania w reklamy wiec być możne trzeba by zrezygnować z tekstu o tym ze budżet strony jest z reklam

ps: aktualnie uzbierałem 40 euro. i chetnie sie nimi podziele.

Takie coś jest niemożliwe. Możesz sobie na bieżąco zmieniać wszystko za pomocą chodź by notatnika znając pasy na serwer. Możesz zmieniać sobie wytypowane przez twoich kumpli, albo nawet przez ciebie dane. Co powoduje, że szary user nie jest w stanie wygrać :stuck_out_tongue:

IMO pomysł na zrobienie takiej loterii nie jest zły. Sęk w tym, że musi to być przemyślane. Przykładowo pytanie, które masz teraz … Załóżmy wejdę na stronę dopiero 31 grudnia znając już dokładne temperatury z całego miesiąca i podam swój typ. No chyba trochę bez sensu?

Swoją drogą ciekawe jak wygląda organizowanie czegoś takiego od strony prawnej.

Tym sposobem pomoże co najwyżej kumplom a nie zaszkodzi przeciętnemu userowi. Jest jakiś event do obstawienia, jego wynik zależy od czegoś tam (nie od autora serwisu), ktoś typuje, potem nadchodzi rozwiązanie, więc jakim cudem autor miał by spowodować że ten ktoś nie wygra? Oczywiście w sposób w który poszkodowany by się nie zorientował.

Bo idąc Twoim tokiem to równie dobrze można powiedzieć że każdy konkurs to jest ściema z lotto na czele bo autorzy mają dostęp do wszystkich danych.

Lotto również może być ściemą, wystarczy, że organizatory dadzą sobie do piłeczek jakieś drobne metale, i przyciągną je do rurek (nie wiem jak to nazwać).

Co do tego portalu. Admin może powiedzieć że wygrała osoba której fizycznie nie było nawet na portalu. To jedynym wyjściem byłoby podanie szczegółowych danych userów, jednak takiego czegoś nie można zrobić ze względu na spam ze strony botów itd. Admin może również sobie zrobić x userów i każdy możliwy wynik obstawić.

własnie chodzi o to, ze wszyskie typy, byly by odrazu wyswietlane.

@drobok: jesli wytypowal bys temperature odrazu zostala by ona wyświetlana jako dodany typ.

Typowanie powinno byc z wyprzedzeniem. mozna by tez typowac nr np. totolotka i wygrywala by osoba ktora byla by najbliżej.

Zauważcie ze od wczoraj w adsense zarobil okolo 5 euro przez 1 dzien, wiec wygrac mozna by calkiem sensowne pieniadze.

Tu prezentuje hostorie stawek adsens: :stuck_out_tongue:

http://helo.pl/adsens.html

No niby takie coś było by ciekawe, jednak musiałbyś wyświetlać jakieś unikalne dane tych osób. Poza tym jak wcześniej napisałem, łatwo możesz się pod kogoś podszyć i mieć też większą szansę na wygraną ;]