Pomysl na powiadomienie

(Shiva) #1

Napisałem skrypt, ze jak mnie wywali z serwera w pewnej grze to ma coś zrobić i chciałem aby w przeglądarce klikał enter aby wysłał sms, ale jak strona jest dluzej otworzona to obrazek weryfikacji z bramki orange wygasa, a na sms.ikp.pl nie trzeba numerka, ale po pewnym czasie sms tez wygasa, takze na dluzsza mete mi to nie dziala=/ czy ktos zna inna bramke albo jakis inny pomysl na powiadomienie przez telefon?

(system) #2

Wydaje mi się, że po przyjściu maila na skrzynkę w orange.pl wysyłane jest info-sms na komórkę. Jeżeli masz tam konto mailowe (jak nie masz to załóż) sprawdź takie rozwiązanie - czyli wyślij sobie maila na tamte konto.

Zakładam ze masz telefon w orange.

(Shiva) #3

Założyłem teraz tam konto, a gdzie jest adres mojej skrzynki na którą mam wyśleć email? nick@orange.pl ?:smiley:

(system) #4

Prawdopodobnie - kiedyś wyświetlało jaki masz adres email, teraz tego nie widzę - ale zbudowany on jest właśnie w ten sposób: nick@orange.pl

Edit: Usługa MultiBox(darmowa) musi być włączona -nie wiem czy na starcie jest ona włączona.

(Shiva) #5

A gdzie to się włącza, bo nie potrafię znaleźć =/

(system) #6

Zakładam oczywiście że masz telefon w Orange i przy tworzeniu konta podałeś nr swojej komórki.

Po zalogowaniu na orange.pl powinieneś mieć mniej więcej coś takiego: http://www.2shared.com/file/4828924/b60a7fc2/orange2.html

Jeżeli nie ma tam MultiBoxa (oznaczonego na screenie jako 1), to sprawdź czy masz go włączonego. Kliknij na Orange Online (oznaczone 2). Potem z bocznego menu wybierz usługi. Z listy usług wybierz multimedialne i tam włącz usługę MultiBox.

Jeżeli masz MultiBoxa a powiadomienia SMS o nowym mailu na skrzynce nie dochodzą, to należy je włączyć. Opis obrazkowy w linku: http://www.2shared.com/file/4828819/e2543a8b/orange.html

(Shiva) #7

Jak się loguje to mam tak =/

e5796adca6485442m.jpg

(system) #8

Trochę poszperałem na orange.pl i wygląda mi to, że założyłeś konto na sms.orange.pl (czy jakoś tak) Jest to chyba inny serwis niż orange.pl, gdyż nie mogę się zalogować na dane z orange.pl

Mnie chodziło o zarejestrowanie się na orange.pl Jak wejdziesz na http://www.orange.pl, po prawej masz przycisk zaloguj się a trochę niżej zarejestruj się. Zobacz czy zalogujesz sie na dane z tamtego konta, jeżeli nie, to zarejestruj się ponownie.

(Shiva) #9

Nie wiem co jest, ale jak wchodzę w Multi Box to wyskakuje komunikat:

Wybrana funkcja nie jest dostępna. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do tej funkcji aktywuj usługę Multi Box.

A w opcjach konta piszę, że MultiBox jest włączony o,O

(system) #10

Poczekaj do jutra, może dopiero aktywują usługę MultiBox. Jeżeli dalej nie będzie chodzić, to nic na to nie poradzę. Proponowałbym wtedy kontakt np: z bok@orange.pl

PS. Przez GG nie pomagam (nawet nie wiem w czym mógłbym jeszcze pomóc) - tak więc może lepiej edytuj swój poprzedni post kasując swój nr GG (chyba ze chcesz go zostawić).

(Krzysztoffrac) #11

czy powiadomienie sms w multibox działa tylko wtedy gdy rejestruję się na telefon komórkowy?

czy jeśli mam np telefon stacjonarny i uruchomiłem usługę multibox to mogę gdzieś ustawić na jaki numer komórki ma być wysyłane powiadomienie o mailu?

w tej chwili mam komunikat: Brak lub nieprawidłowy nr telefonu do obsługi powiadomień.

wyświetla się on w ustawieniach skrzynki w powiadomieniach (dźwiękowych) dla poczty przychodzącej