Pomysl na powiadomienie

Napisałem skrypt, ze jak mnie wywali z serwera w pewnej grze to ma coś zrobić i chciałem aby w przeglądarce klikał enter aby wysłał sms, ale jak strona jest dluzej otworzona to obrazek weryfikacji z bramki orange wygasa, a na sms.ikp.pl nie trzeba numerka, ale po pewnym czasie sms tez wygasa, takze na dluzsza mete mi to nie dziala=/ czy ktos zna inna bramke albo jakis inny pomysl na powiadomienie przez telefon?

Wydaje mi się, że po przyjściu maila na skrzynkę w orange.pl wysyłane jest info-sms na komórkę. Jeżeli masz tam konto mailowe (jak nie masz to załóż) sprawdź takie rozwiązanie - czyli wyślij sobie maila na tamte konto.

Zakładam ze masz telefon w orange.

Założyłem teraz tam konto, a gdzie jest adres mojej skrzynki na którą mam wyśleć email? nick@orange.pl ?:smiley:

Prawdopodobnie - kiedyś wyświetlało jaki masz adres email, teraz tego nie widzę - ale zbudowany on jest właśnie w ten sposób: nick@orange.pl

Edit: Usługa MultiBox(darmowa) musi być włączona -nie wiem czy na starcie jest ona włączona.

A gdzie to się włącza, bo nie potrafię znaleźć =/

Zakładam oczywiście że masz telefon w Orange i przy tworzeniu konta podałeś nr swojej komórki.

Po zalogowaniu na orange.pl powinieneś mieć mniej więcej coś takiego: http://www.2shared.com/file/4828924/b60a7fc2/orange2.html

Jeżeli nie ma tam MultiBoxa (oznaczonego na screenie jako 1), to sprawdź czy masz go włączonego. Kliknij na Orange Online (oznaczone 2). Potem z bocznego menu wybierz usługi. Z listy usług wybierz multimedialne i tam włącz usługę MultiBox.

Jeżeli masz MultiBoxa a powiadomienia SMS o nowym mailu na skrzynce nie dochodzą, to należy je włączyć. Opis obrazkowy w linku: http://www.2shared.com/file/4828819/e2543a8b/orange.html

Jak się loguje to mam tak =/

e5796adca6485442m.jpg

Trochę poszperałem na orange.pl i wygląda mi to, że założyłeś konto na sms.orange.pl (czy jakoś tak) Jest to chyba inny serwis niż orange.pl, gdyż nie mogę się zalogować na dane z orange.pl

Mnie chodziło o zarejestrowanie się na orange.pl Jak wejdziesz na http://www.orange.pl, po prawej masz przycisk zaloguj się a trochę niżej zarejestruj się. Zobacz czy zalogujesz sie na dane z tamtego konta, jeżeli nie, to zarejestruj się ponownie.

Nie wiem co jest, ale jak wchodzę w Multi Box to wyskakuje komunikat:

Wybrana funkcja nie jest dostępna. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do tej funkcji aktywuj usługę Multi Box.

A w opcjach konta piszę, że MultiBox jest włączony o,O

Poczekaj do jutra, może dopiero aktywują usługę MultiBox. Jeżeli dalej nie będzie chodzić, to nic na to nie poradzę. Proponowałbym wtedy kontakt np: z bok@orange.pl

PS. Przez GG nie pomagam (nawet nie wiem w czym mógłbym jeszcze pomóc) - tak więc może lepiej edytuj swój poprzedni post kasując swój nr GG (chyba ze chcesz go zostawić).

czy powiadomienie sms w multibox działa tylko wtedy gdy rejestruję się na telefon komórkowy?

czy jeśli mam np telefon stacjonarny i uruchomiłem usługę multibox to mogę gdzieś ustawić na jaki numer komórki ma być wysyłane powiadomienie o mailu?

w tej chwili mam komunikat: Brak lub nieprawidłowy nr telefonu do obsługi powiadomień.

wyświetla się on w ustawieniach skrzynki w powiadomieniach (dźwiękowych) dla poczty przychodzącej