Pomysł na projekt ASP.NET

Witam.

Jestem na V semestrze informatyki. Na zaliczenie przedmiotu mam zrobić projekt w ASP.NET. Możecie coś zaproponować? Myślałem o czymś w rodzaju elektronicznej wywiadówki, gdzie rodzice mogą sprawdzać postępy swoich pociech. Nie wiem czy nie jest to aby zbyt banalne. Jakie są wasze opinie na ten temat?

Druga sprawa, coraz bliżej obrona tytułu inżyniera. Najlepiej w tym celu przygotować jakąś aplikację napisaną w dowolnym środowisku. Co polecacie? jaki język przyswoję sobie najszybciej i wykonam w nim coś sensownego. Projekt musi być oczywiście oparty o bazę danych. Nie mam żadnych pomysłów :frowning:

O temacie pracy najlepiej pogadaj z promotorem. A jeżeli nie masz pomysłu na ASP.NET, możesz zrobić n-ty projekt sklepu internetowego (nieśmiertelny temat). Kiedyś pisałem też aplikacyjkę do wyszukiwania pokoi hotelowych w różnych miastach polski. W domyśle hotelarze określali, kiedy i ile mieli wolnych, użytkownicy wyszukiwali pokój po różnych kryteriach (miasto, dzielnica, cena, gwiazdki itp).

Do promotora to jeszcze “daleko”. Sklep wydaje mi się za trudny :frowning:

Wiesz, są gigamarkety i są sklepiki osiedlowe. Jakiś rok temu widziałem stosunkowo prosty tutorial ASP.NET MVC, gdzie krok po kroku tworzyło się funkcjonalny sklep. Zabawa w czystym ASP-ie wygląda nieco inaczej, ale mógłbyś go znaleźć i podpatrzeć samą mechanikę działania sklepu.

Dam sobie radę jako że nigdy nie robiłem czegoś takiego?

Pojęcia nie mam - to zależy od ciebie. Na początek odwiedź kilka sklepów internetowych i spróbuj wypisać najistotniejsze funkcje. Potem przemyśl, jak by je zrealizować.

A jeżeli to faktycznie zbyt wiele roboty, dosyć prostym tematem byłaby aplikacja do zarządzania hurtownią. Towary na stanie w bazie, jakaś wyszukiwarka, generowanie raportów.

Oooo teraz piszesz do rzeczy. Za chwile kończy mi się staż właśnie na hurtowni spożywczej. Też o tym myślałem. Jestem akurat w temacie i temat wydaje się być łatwy.