Pomysł na to aby w10 ważył mniej

Cześć. Poszukuję sposobu aby zwiększyć wolne miejsce na tablecie z systemem windows 10.

A jest jakiś slot kart pamięci?

CompactOS sprawdzałeś?
https://www.dobreprogramy.pl/Jak-zmniejszyc-Windows-10-Compact-OS-da-Ci-wiecej-miejsca-na-dysku,News,79479.html

Jest - max 32GB , ale mam włożoną 2gb , narazie zastanawiam się nad zakupem przejściówki SATA - USB do dysku lub karty ale na tą chwilę nie mam. - tylko ta 2GB. Pytam o sposób bo system zajmuje AŻ 14gb i zostaje mi 2gb + 2gb z karty sd

Trochę za dużo Papraniny a mogę uszkodzić system…

Na tablecie nie idzie trochę powywalać zbędnych apek ?

Usunąłem , a pare w powershellu.

typowa sztuczka do czasów XP

  • wywalamy tapety (folder Win32 Web wartość ukryta)
  • wywalamy theme zostawiamy jeden podstawowy , tym bardziej jak nie korzystamy z systemowych kompozycji i tapet.
  • wywal wygaszacze ekranu
  • wywal dzięki systemowe z folderu (ja tam lubie wole ciszę zamiast ciągłego klik klik)
  • wyrzuć nie potrzebne czcionki folder Fronts (jeśli nie masz prog gimp czy libre office nie powinno tam być aż tak źle)
  • usuń całą zawartość folderu Preferch może tam być aź 900mb plików różnie bywa
    Tym nie uszkodzisz
  • usuń zbędne programy
  • może Glary Utilites zadziała na tabletach zainstaluj i czyść tylko bez defragmentacji.
    Nie trzymaj zbyt dużo plików w moje dokumenty nim się obejrzysz będzie giga.
    Win ląduje na tabletach to pewnie jest taki sam jak na kompach.

Opcja usuń dane przyw do fabryczych była by zbawienna.

5mb tylko ubyło :\

Miałbyś ulgę jakby się dało wrócic do Win7.
Kup nowy tablet (99zł Win8)

Powiem tak… w moim mieście nie było z 8,1 dlatego mam larka 7i ale opcja windows 10. A tak w ogóle… Windows 7 nie chodzi na tabletach :slight_smile:

Google podpowiada że można było kiedyś taki kupić.

Jest teraz taki tip:

‘‘Po raz kolejny Android
udowodnił, że drzemie w nim
niemal nieograniczony potencjał.
Wszystko zależy tylko od
pomysłowości oraz wiedzy
programistów. Twórcy aplikacji
do wirtualizacji Windowsa spędzili
mnóstwo wolnego czasu,
tworząc ten dość egzotyczny
projekt.’’

www.android.com.pl/news/39811-tablet-android-windows-7/

Emulacja win 7… Mogę na 10 też na v.maszynie postawić

włącz kompresje systemu jest taka funkcja wbudowana w OS i działa bardzo sprawnie na tablecie 16gb był zainstalowany win 10 i było wolne tylko 800mb
po kompresji było wolne 4,5gb a to już coś

I wywalić punkty przywracania

Hibernacje wyłączyć, o ile coś takiego jest na tabletach.
Przenieść pamięć wirtualna na szybką kartę pamięci

Nic to nie dało

CompactOS nic nie dał?

A takie podstawy jak “Oczyszczanie dysku” -> Oczyść pliki systemowe -> Poprzednie wersje/pozostałości po aktualizacjach robiłeś?

Nie róbmy jaj, dobra karta SDHC z 62zł (80MB/s C10).

Tylko po co kupowac karte jak w połowie maja bd miał etui na dysk…