Pomysł na zabezpieczenie strony www przed jedną osobą

Witam!

moim zadaniem jest zabezpieczenie strony www przed jedna osobą. Mianowicie przed… rodzicem osoby która prowadzi blog.

Jak wiadomo blog może być anonimowy, ale często piszemy tam rzeczy po których można nas zidentyfikować.

Chciałem prosić o pomysły w jaki sposób zablokować jedną osobę, czy dobrą metodą było by ignorowanie IP, (blokada IP)? ale najeży pamiętać taką rzecz…, po pierwsze osoba ta ma… neostrade więc zmienne IP, po drugie jak dowie się o tej stronie to przez… google najpewniej a w googlach istnieje coś takiego jak kopia stron więc i tak i tak na kiepsko wyjdzie. Jest możliwość nieindeksowania stron w google, ale osoba ta chciała uruchomić na blogu reklamy Adsense więc cel mijałby się z tym co miało by być… im lepsze indeksacja w google tym lepsze zyski z reklam to raz a dwa większa oglądalność.

Czasem ludzie potrzebują coś napisać publicznie… i myślę że mają prawo do tego by ktoś tego nie czytał. Nadanie strony na hasło odpada z powodu 1. indeksowania stron i powodu 2. nie każdy będzie znał hasło, i każdy musiałby pisać na GG lub na email by takowe otrzymać.

Zapraszam do podawania pomysłów :slight_smile:

A może jest coś tak unikalnego jak IP w każdym komputerze?

dziękuje za ewentualne odpowiedzi

Zawsze może iść do kafejki internetowej, ciężko będzie zablokować… jedyne co to możesz dać hasło, ale jak sam napisałeś nie ma to sensu.

chciałem zapytać się czy jest możliwość by google nie robiło kopi stron?

Poczytaj więcej

Jeżeli nie chcą, by ktoś tego nie czytał - po prostu

nie pisać rzeczy, które powinny zostać tajemnicą.

Jedynie hasło będzie na 100% skuteczne (podejrzewam że rodzić nie potrafi się włamywać na strony :wink: ). Prostym wyjściem jest cookies, ale stosunkowo łatwym do obejścia, jednak skuteczność tego i tak jest dosyć wysoka.

modrih ,

http://www.forum.webdiary.pl/ftopic524.html

http://www.google.pl/search?client=fire … j+w+Google

jaką zasadę masz na myśli? hasło przechowywane w ciastkach?

Nie, hasło nie powinno być przechowywane w cookies. Wsadzasz cookies na komputer ‘ofiary’ (domyślam się że jak rodzic to masz dostęp do komputera rodzica), a na stronie wykluczasz to cookies.

w sumie masz racje jednak ja obmyśliłem wczoraj lepszą metodę bez ingerencji w jego komputer.

Cookies może usunąć pozatym często czyści historie :smiley:

Mam neostrade a on korzysta z internetu tylko w domu, najlepszym pomysłem jaki przyszedł mi do głowy będzie zablokowanie mojego adresu IP do wyświetlania strony, mam zmienne IP więc sprawa troszkę utrudniona ale nie koniecznie, napisze w Delphi program który będzie zmieniał IP w pliku PHP na innym darmowym serwerze, moja strona przy ładowaniu zawsze będzie pobierać ten adres IP z pliku i porównywać z aktualnym.

Jeżeli jest taki sam, blokada, jeżeli nie, wejście na stronę. Co ciekawe zablokuje i mnie to. Jednak dodam warunek na ciastkach i kiedy ja będę miał odpowiednie ciastko będę mógł wejść na stronkę.

Wiem że na proxy to nie zadziała no ale rodzic nie wie co to proxy :slight_smile:

co o tym sądzicie?

P.S. jak zobaczyłem teraz sprawę mam jeszcze bardziej ułatwioną korzystam z klienta NO-ip.org jeżeli mój adres np. testowyadres.no-ip.org zamienię na IP wychodzi mój IP :wink: wiec nie muszę już bawić się w logowanie na jakis serwer FTP podmianę tam pliku i tak dalej :stuck_out_tongue:

Tylko że jak zablokujesz całą stronę i to może być z tego ‘kiszka’, rodzic każę ci odblokować i tyle będziesz z tego miał. Zablokuj tylko poszczególnie części strony.

heh nie może mi nic kazać :wink: