Pomysł - PLUSY i MINUSY dla uzytkowników od uzyktowników

sphinx niekoniecznie wystarczy że byli to licealiści, czy studenciaki od których można już wymagać co nieco więcej. O gimbusach nie piszę bo to trudny i głupiutki wiek (choć i tu trafiają się chlubne wyjątki).

Np taki JA ! :smiley:

Żart.

Ale minusy ? Jak kogoś nie lubię mogę mu nawstawia minusów…głupie :stuck_out_tongue:

Ale można by zrobic cos takiego, np. Konto A zostało założone w Styczniu,a konto B np. w lutym. I jesli od założenia konta B nie minie np. miesiąc nie można sawa plusów/sogów*.

*Zamiast plusów i minusów można by dawac tzw. sogi.

To byłoby głupie, z tym, że minusy (ostrzeżenia) mogłyby być przyznawane tylko przez moderację i administratorów.

Zresztą “pochodzę” z forum gdzie takie coś funkcjonuje (pochwały i ostrzeżenia) i więcej z tym problemów niż pożytku.

Jedynie pozostałbym przy systemie ostrzeżeń, aby “temperować” niesfornych użytkowników forum przez władze.

Wystarczy, że moderatorzy mogą rozdawać minusy :wink:

Ok juz zgadzam sie z wami… MOZNA ZAMKNĄĆ TEMAT!

Nie ma takiej potrzeby :slight_smile:

Plusy i minusy nie są może najlepsze, ale na wielu forach widziałem oceny typu “accepted solution” ewentualnie “assisted solution” - dawane przez autora topicu. Nie musi się to nawet przekładać na jakąkolwiek wzmiankę w profilu użytkownika - po prostu od razu można odnaleźć rozwiązanie problemu i od razu widać, czy autor szuka nadal odpowiedzi.

Jeśli kilku userów podaje kilka rozwiązań to nie znaczy, że to akurat co zadziałało u autora tematu, musi zadziałać u Ciebie. A nie łatwiej jak autor tematu na koniec podziękuje i napisze, aby zamknąć temat?

Wtedy możesz przejrzeć wszystkie pozostałe komentarze, ale warto zaczynać od tego, który już raz zadziałał. Poza tym jeśli można przyznać tylko jeden taki znaczek to motywuje ludzi do pisania konkretnych rozwiązań, a nie postów typu link do google.

GL1zdA Ale to te same plusy, minusy i ktokolwiek sobie wymyśli innego tylko pod inną nazwą i formą. Jak już to wspominali użytkownicy z większym stażem, to już było i się nie sprawdziło. Ale samo forum, to pomoc bezinteresowna, która powinna sprawiać przyjemność. A nie pomoc za plusa, pochwałę etc. Każdy kto spędza czas na forum wie kto pomaga naprawdę, a kto tylko próbuje pomagać. I to wystarczy, nie potrzeba jakiś rang bo swoją działalnością każdy sobie na nią pracuje.

Jedyną grupę użytkowników jakich może ucieszyć ta zabawa, to ludzi którzy nie dorośli do prawdziwej formy forum.

Zgadzam się z El Presidento w 100% w sprawie plusów.

Co do ostrzeżeń, byłbym za tym, aby “władze” forum miały taką możliwość przyznawania ich “niesfornym” (delikatnie mówiąc) użytkownikom forum.

DeadOrAlive jestem na tym forum niedługo,ale zdążyłem zauważyć że “władze” forum mają taką możliwość … :stuck_out_tongue:

Mają albo nie mają.

Nie wiem czy zauważyłeś ale w nowej wersji forum ostrzeżenia się nie pojawiają.

I raczej nie wynika to z tego, że trolle i inne leśne zwierzątka zniknęły z forum wraz ze zniknięciem jego starej wersji.

Nie wiem czy wiesz ale była mowa że Moderatorzy je widzą .

następnie :

zakaz pisania

proszę przykład : (chodziło o cracka)

a9ed7e780266e06em.jpg

no chyba że Moderatorzy se JAJA z nas robią :?

A chcesz się przekonać ?

Na razie ostrzeżenia są widoczne w Profilu użytkownika

Wchodzisz do niego, klikając na linka xulu w

Jak jest z banem - nie sprawdzałem - wszystko przede mną :stuck_out_tongue:

jak masz za co …proszę bardzo :stuck_out_tongue:

Niestety userzy nie widzą ostrzeżeń.

Widzicie je tylko Wy - moderatorzy i administratorzy.

A np. pochwały od moternatorów za np. dobra pomoc. Skoro sa ostrzezenia to moga tez byc “pochwaly” :mrgreen:

Gallardo , poczytaj sobie na początek, w regulaminie, jakie zadania na forum ma moderator. Później zgłaszaj utopijne pomysły.

Dziś na forum, na tę godzinę, jest 1285 postów. Niech połowa z nich zostanie zgłoszona moderatorowi do ceny… Masz wyobraźnię? Użyj jej.

Wybaczcie, ale kontynuację tego tematu uważam za bezsensowną.

Na podstawie poprzednich doświadczeń pomysł został wycofany i nie zapowiada się, żeby było inaczej. Jeśli się to zmieni, użytkownicy forum zostaną powiadomieni.

Closed