Pomysły na promocję forum na łamach serwisu

Jak w temacie, szukamy takich pomysłów i zastanawiamy się, jak sensownie wypromować forum na łamach serwisu.

Jeden z naszych pomysłów to button “Masz problem z tym programem?” w katalogu oprogramowania. Kierowałby na forum do działu problemy z oprogramowaniem.

Chętnie posłuchamy Waszych pomysłów.

1 polubienie

Według mnie powinno być trochę krótsze to sformułowanie np. “Rozwiąż problemy z programem”. Sam pomysł jest dobry.

Jednak ja mam jeszcze lepszy i do tego bardziej skuteczny :smiley: Przenieście wszystkie ustawienia konta jedynie na forum. Z jednej strony będą w jednym miejscu, a z drugiej przyciągną użytkowników do odwiedzenia forum.

“Masz problem z tym programem?”
“Rozwiąż problemy z programem”

Wszystko fajnie…ale trzeba zastąpić słowo “problem”…sugeruje pretensjonalnie negatywną stronę “medalu” na “dzień dobry”…może coś w stylu “Pomoc do programu”…

1 polubienie

Właśnie chodziło mi o konkretne i krótkie sformułowanie, ale akurat mój przykład był taki sobie.

Mnie wpadł pomysł:


Ale to miejsce zaklepane przez avasta…

Avast jest tam tymczasowo, @Docent - do kiedy?

Hej,

I to jest naprawdę świetny pomysł.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Oczywiście pomysł z przyciskiem “Masz problem z tym programem?” jest dobry. Jednak mimo wszystko wydaje mi się że użytkownicy wiedzą o forum, pytanie tylko gdzie oni piszą swoje problemy? i jak je rozwiązują? Na łamach serwisu ciężko wypromować forum jeśli ludzie nie mają potrzeby tam zaglądać. A może druga edycja konkursu wielkanocnego tym razem na forum? a może jakiś konkurs w dziale “galeria” na forum, taki luźny za “portalowe gadżety” ? To na pewno skłoniło by użytkowników do zapoznania i przyzwyczajenia się do nowego wyglądu :slight_smile: A jak już go polubią to może wtedy będą tam zaglądać i opisywać swoje komputerowe problemy :slight_smile:

Sam przycisk byłby OK, ale żeby nie przenosił do głównego działu, tylko poddziału dla danego programu.

Ten przycisk jest elementem stałej współpracy pomiędzy nami i Avastem, więc na razie nie możemy go zastąpić…

Ale przesunąć w lewo można. Na szczęście, to niewielki przycisk (można go ciut zmniejszyć) i wcale nie ochrania pobieranego programu (Zabezpiecz pobieranie), chociaż właśnie to sugeruje, tylko prowadzi do instalatora avasta.
Oczywista zmyłka.

Można jeszcze połączyć (dodać) wiadomości prywatne z forum na stronę główną portalu, w profilu użytkownika i powiadomienia o wiadomościach z forum w avatarze na głównej.

Zabezpiecz pobieranie = pobierz sobie Avasta, wtedy pobieranie (wszystkiego, czegokolwiek) z internetu powinno być bezpieczniejsze niż bez jakiegokolwiek antywirusa. Nie ma żadnej zmyłki jak dla mnie…

Wszyscy rozumieją, że to reklama. Póki nie ma fałszywych guzików “download” to jest ok… oh wait… :smiley:

< script >
setTimeout(function(){
window.location=‘https://forum.dobreprogramy.pl’;
}, 100000);
< /script >

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy: