Ponowna instalacja systemu na laptopie, a gwarancja

Witam

Ostatnio doszło do poważnego uszkodzenia systemu na laptopie (preinstalowany Windows 7 Home Premium). Nie będę się tu rozpisywał co się dokładne stało, ale niestety nie da się odratować systemu i trzeba zrobić ponowną instalację. Zdobyłem kopię Win7HP która na 100% zainstaluje się na numerze seryjnym z nalepki na laptopie, ale czy nie stracę gwarancji na laptopa jeśli na własną rękę przeinstaluje system? Nie chcę go wysyłać gdzieś do serwisu bo z praktyki wiem że cała procedura w serwisie potrwa 2 tygodnie (przy pomyślnych wiatrach), ale nie chciałbym też stracić gwarancji. Czytałem warunki gwarancji dołączonej do laptopa ale niestety nie ma tam nic na temat instalacji całego oprogramowania na własną rękę. Załączam zdjęcie tej gwarancji może ktoś z forum tu się tego dopatrzy

20100713018.th.jpg

Aha laptop to Samsung R580

PS- Mam nadzieje że wybrałem dobry dział na mój wątek

Nie, nie stracisz gwarancji!

Wydaje mi sie ze gwarancja dotyczy samego laptopa (hardware) bez systemu,system mozesz instalowac ile chcesz i gwarancji nie tracisz.

Dokładnie, nie stracisz gwarancji. Po awarii systemu laptopa dziewczyny zainstalowałem system na nowo, wkurzywszy się usunąłem nawet ukrytą partycję i zainstalowałem system po swojemu, bez żadnych badziewnych dodatkowych programów oferowanych przez producenta. Laptop wręcz chciał odlecieć jak pracował na czystym windowsie, “nie skażonym” mnogą ilością niepotrzebnych aplikacji. Później laptop uległ awarii sprzętowej i reklamacje uznali bez żadnego ale. Do dziś działa bez problemu…

Do preinstalowalnych systemów dostaje się “Dysk naprawy systemu”, który tylko nazwą różni się od zwykłego dysku instalacyjnego. Tak naprawdę z niego możesz wykonać czystą instalację. I to na pewno jest legalne.

@pio_95

Tylko że do laptopa nie dostałem ŻADNEJ płyty. Sam musiałem szukać kopii Win7HP która będzie działać z moim numerem seryjnym.

Z tego co słyszałem to producenci laptopów kombinują na wszystkie strony żeby tylko zmniejszyć koszty (dlatego rezygnuje się z dołączania płyt).

W każdym razie wielkie dzięki wszystkim za odpowiedź.

Mam laptopa compaq z win 7 home pr. - system się posypał, partycje recovery wyrzuciłem. Biosa w kompie praktycznie nie ma - jakiś okrojony - wyświetla tylko dane kompa i boot loadera.

Problem w tym ze żaden system nie wchodzi - XP SP2 wywala podczas ładowania sterowników - niebieski błąd, oryginalna vista po przekopiowaniu plików resetuje się i zapętla. Win 7 na HP nie posiadam, choć numerek mam naklejony. Gdzie mogę znaleźć win7 żeby pasował do mojego kompa. Proszę o link na sylmer@o2.pl . Czy nie da się w żaden sposób wgrać innego systemu ? HELP

Dodane 11.08.2010 (Śr) 17:28

podaj pliz linka na tego win7HP sylmer@o2.pl