Ponowna instalacja Visty, parę pytań

Witam, wszystkich to mój pierwszy wątek na tym forum a wiec hej’ka wszystkim :wink: .

No to się streszczam i do rzeczy.

Jeżeli posiadam fabrycznie wgraną Viste na Laptopie i wydobędę key’a takim tam programem (bo klucz licencyjny starł się z niestety:/), no i tu zaczyna się moje pytanie/ sendo sprawy czy mogę wgrać ponownie ten sam klucz po zupełnym formacie, zupełnie legalnie? Czy nie będzie mi potem, wyświetlać żadnych komunikatów tylu typu klucz licencyjny nie ważny/zużyty czy coś albo “PADŁEŚ OFIARĄ PIRACTWA KOMPUTEROWEGO, ZGŁOŚ SIĘ Z MICRO…” (wiadomo jak leci) bądź czegoś podobnego??

A No i jeszcze jedno, nie muszę przypadkiem wyrejestrować klucza, przed ponownym go wgraniem czy coś, o ile to jest możliwe na jednym key’u / zgodne z licencja.

Ps. proszę o rzetelną odpowiedź, i dzięki z góry :).

Tak możesz, posiadasz system na licencji OEM z którego wynika że przypisanie oprogramowanie jest dla danego komputera/laptopa.

Nic mi nie wiadomo o “wyrejestrowaniu klucza”.

Klucz który wyciągniesz będzie kluczem oem slp - nie aktywujesz nim systemu przez telefon/net.

Aby aktywować system wyciągniętym kluczem potrzebujesz jeszcze certyfikatu z bieżącej instalacji, użyj tego programu:

http://www.bios.net.cn/Files/soft/biosf … t_V3.2.rar

Zakładka advanced, opcja backup przy pkey&cert.

Klucz instalujesz poprzez polecenie:

slmgr.vbs -ipk xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

Certyfikat wrzucasz na c i wpisujesz w wierszu poleceń:

slmgr.vbs -ilc C:/nazwacertyfikatu.xrm-ms

Opcja którą opisałem dotyczy tylko i wyłącznie stawiania systemu z czystego nośnika, korzystając z recovery na hdd/płyt recovery tej procedury nie musisz powtarzać. Odpowiednie skrypty zajmą się instalacja klucza/certyfikatu tak, że system zostanie zaaktywowany pod koniec instalki.

Użyj recovery i po problemie.

:roll: