Ponowna instalacja Visty

Mam pytanie. Posiadam oryginalny system Windows Vista Home Premium, ale nie mam żadnych płyt na wypadek, gdyby mi nagle padł system. Mam licencję na vistę, ale miałem z nią kiedyś problemy i straciłem dysk recovery, a płyt do przywracania nie dało się nagrać po zakupie kompa. Ściągnąłem z neta piracką Vistę Premium na licencję OEM, czyli taką, jaką mam i w tej wersji językowej, którą posiadam. Zastanawiam się, czy wszystko będzie w porządku, jeśli w przyszłości przy reinstalacji systemu, użyję tej pirackiej wersji, wpisując klucz mojej licencyjnej Visty. Co sądzicie?

o możliwość użycia wersji legalnej inaczej zapytaj na innym forum czytając uprzednio pkt 1.2 regulaminu

natomiast z pewnością zadziała taka procedura jeśli pożyczysz od kogoś oryginalny nośnik

Po co bawić się w piractwo? Starczy stworzyć nośniki recovery, zrobić format i znich przywracasz system… Jak to zrobić napewno znajdziesz w papierach kompa…

system z takiego nośnika zainstaluje się, jeśli użyjesz swojego klucza będzie oryginalny, ale osobiście odradzam instalowanie systemu z płyty pobranej z neta gdyż taka płytka może być “wzbogacona” o virusy i trojany, lepiej pożycz sobie od kogoś oryginalną płyte z vista (wersja obojętnie jaka gdyż na każdej płycie są wszystkie wersje visty[możesz więc np pożyczyć płyte na której pisze vista home basic , ultimate, itd,]) i z niej instalować viste.

Pozatym taka vista z torrentów może mieć zintegrowanego cracka, który odrazu po instalacji będzie “aktywował system”

mając oryginalny klucz systemu wystarczy że podasz go na stronie microsoftu, a otrzymasz za free plytkę z odpowiednią wersją systemu windows vista

Gdzie?

Tu: http://www.microsoft.com/windowsvista/1033/ordermedia/default.mspx :slight_smile:

Istnieje takie coś dla systemu XP ??