Ponowna instalacja visty


(dao) #1

Na kupionym laptopie byłe zainstalowany system win vista, na spodzie komputera przyklejona naklejka z numerem seryjnym systemu, czy ponowna instalacja systemu powiedzie się przy użyciu tego klucza ?


(Adrian) #2

tak


(Wiktor 1996 96) #3

jasne że będzie pasował a dlaczego ma nie pasować


(Mati Zmc) #4

oczywiście będzie pasował do tej wersji jaka była zainstalowana (znaczy się np. jak miałeś home premium to do tej będzie pasować)


(dao) #5

może nieprecyzyjnie napisałem ale chodzi mi o taką sytuację kiedy będzie instalowany win z innej płytki a wykorzystany numer seryjny z naklejki na kompie


(tores1977) #6

Tak


(niezDarek) #7

legalnie zainstalować możesz ale problemem może się okazać że numer seryjny z naklejki może nie pasować, jeżeli jest to OEM dedykowany pod jakiegoś producenta nie zawsze pasuje, musisz po prostu sprawdzić


(SilberPunkt) #8

Jak sprzęt jest nowy, zakupiony w sklepie to masz zapewne na dysku partycję Recovery - z niej w razie kłopotów przywracasz system do stanu fabrycznego w kilkadziesiąt minut - podczas uruchamiania systemu pojawia się komunikat jaki klawisz należy wcisnąć aby ten proces uruchomić. Jeśli w zestawie nie było nośników Recovery to najprawdopodobniej możesz sobie takie nośniki przygotować (wypalić) we własnym zakresie - poszukaj w Menu Start aplikacji o nazwie Recovery Manager lub czegoś podobnie brzmiącego.

Instalacja systemu z pożyczonej płytki nie do końca jest legalna a napewno bardziej czasochłonna.

:roll:


(roobal) #9

Wiesz płyta to tylko i wyłącznie nośnik, z tego co się orientuję nie musi to być nawet oryginalna płyta, najważniejsze abyś miał licencję i klucz. Oczywiście nawet ta pożyczona płytka musi być tą samą kopią systemu, do której mamy klucz, zresztą do innej kopii klucz zapewne się nie przyjmie :slight_smile:

Pozdrawiam!