Ponowna instalacja Win10 z kluczem Win7?

Po aktualizacji z win7 do win10 chcę zainstalować na nowym komputerze Windows 10 i użyć klucza od Windows 7.  Czy jest to w ogóle możliwe i legalne ?

Wydaje mi się  że tak o ile wcześniej nie użyłeś go do aktywacji Win 10 na pierwszym komputerze.

Było tak: zakupiłem pudełkową wersję win7 i zainstalowałem, a następnie zrobiłem upgrade do win10. Mam nowy komputer i chcę zainstalować na nim win10. Czy mogę ? Czy legalne będzie użycie klucza z win7  - bo tylko taki posiadam. Czy należy instalować win7 i dopiero jeszcze raz robić upgrade ?

Niestety po aktualizacji systemu do windows 10 klucz zamienił się na OEM czyli z brakiem możliwości przeniesienia na inny komputer. Wcześniej była to wersja box?

Tak windows 7 to była wersja box. Na starym komputerze została unicestwiona, więc nie funkcjonuje obecnie nigdzie. Mam nowego kompa teraz i chciałbym wykorzystać ją. Wiem również, że już niedługo za win10 trzeba będzie płacić dlatego mi się spieszy. 

Zainstaluj W7 i przeprowadź aktualizację systemu do W10 tak będzie najpewniej. Teoretycznie powinien zadziałać klucz z W7 w czasie instalacji W10 na czysto ale sam się przekonałem na własnej skórze, że tylko w TEORII. Największa głupota co z tego, że masz legalny system W7 (nawiasem mówiąc mam W8.1) i przeprowadzisz w pełni legalną darmową aktualizację do W10 a co jak za rok zmienisz płytę główną czy jak w moim przypadku zmieniłem platformę z 1150 na 1151. Zadzwoń do MS otrzymasz fachową odp. w stylu “sorry taki mamy klimat”:d

Już wiem z infolini, że taki myk nie przejdzie. Zawsze należy na nowej maszynie instalację w7 i dopiero następnie upgrade do w10. W konsekwencji po okresie promocyjnym czyli po lipcu 2016 r. za taki upgrade trzeba będzie zapłacić.