Ponowna instalacja windows 10 z pendrive

Witam, mam w domy, od pewnego czasu, netbooka (rodziców). Fabrycznie był na nim Windows 8.1 ale postanowiłem z aktualizować do wersji 10 (moim zdaniem lepiej się na nim operuje). Po aktualizacji, czasami, pojawia się błąd, że po zalogowaniu zamiast pojawić się pulpit, pojawia się czarny ekran i trzeba zrobić restart komputera. Słyszałem, że trzeba ponownie zainstalować czystego Windowsa 10, więc z tym kilka pytań.

  1. Czy podczas czystej instalacji potrzebny będzie klucz systemowy?
  1. Nie koniecznie, można później

  2. klucza się nie pobiera

  3. oryginalny - zapewne.

  4. Można z USB instalować

  1. Jeśli obecnie system Win 10 jest prawidłowo aktywowany, to nie musisz niczym się przejmować nie będziesz musiał wprowadzać żadnego klucza.

Racja, nie zauważyłem że tam Win8 był, więc klucz w BIOS.

Aby ustawić bootowanie z USB :

F2 lub inny klawisz -> aby wejść do biosa

Napęd to nośnik USB lub USB DVD - wystarczy wyjście USB w Netbooku.

Ma port USB, napęd CD/DVD nie ma żadnego znaczenia.

Z powodu że:

  • oraz że już przeprowadzileś instalacje jako aktualizacje

A jeżeli ktoś nie robił uaktualnienia? Klucz W8 będzie pasował do W10? @tosiekbu twierdzi, że tak, ale chcę jeszcze poznać Twoje zdanie @Cedar

Tak będzie pasował ale pod warunkiem, że instalowana będzie kompilacja Win 10 10565 lub nowsza.

Ile razy można wpisywać taki klucz? Jeżelibym ponownie instalował system?

Na tym samym sprzęcie na który masz licencję? Do znudzenia, tylko o co Ci chodzi skoro system nie będzie wymagał wpisywania klucza?

Przy 98, XP, i 7 zawsze musiałem podawać klucz.

Dzięki za program

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem i pozdrawiam

W przypadku Win 10, przy ponownej instalacji nie musisz wpisywać żadnego klucza! - teraz widać?  :wink:

Chodzi w tym przypadku o mnie, nie mam aktywowanego systemu W10 a instalowałem na czysto.

  1. o swoich problemach pisz/pytaj w swoim wątku.