Ponowna instalacja windows 10 z pendrive

(Maldik) #1

Witam, mam w domy, od pewnego czasu, netbooka (rodziców). Fabrycznie był na nim Windows 8.1 ale postanowiłem z aktualizować do wersji 10 (moim zdaniem lepiej się na nim operuje). Po aktualizacji, czasami, pojawia się błąd, że po zalogowaniu zamiast pojawić się pulpit, pojawia się czarny ekran i trzeba zrobić restart komputera. Słyszałem, że trzeba ponownie zainstalować czystego Windowsa 10, więc z tym kilka pytań.

1. Czy podczas czystej instalacji potrzebny będzie klucz systemowy?

(drunkula) #2
  1. Nie koniecznie, można później

2. klucza się nie pobiera

3. oryginalny - zapewne.

4. Można z USB instalować

(Cedar) #3
  1. Jeśli obecnie system Win 10 jest prawidłowo aktywowany, to nie musisz niczym się przejmować nie będziesz musiał wprowadzać żadnego klucza.

(drunkula) #4

Racja, nie zauważyłem że tam Win8 był, więc klucz w BIOS.

(Jasiek.w) #5

Aby ustawić bootowanie z USB :

F2 lub inny klawisz -> aby wejść do biosa

(Maldik) #6

(Jasiek.w) #7

Napęd to nośnik USB lub USB DVD - wystarczy wyjście USB w Netbooku.

(Cedar) #8

Ma port USB, napęd CD/DVD nie ma żadnego znaczenia.

Z powodu że:

• oraz że już przeprowadzileś instalacje jako aktualizacje

(angry) #9

A jeżeli ktoś nie robił uaktualnienia? Klucz W8 będzie pasował do W10? @tosiekbu twierdzi, że tak, ale chcę jeszcze poznać Twoje zdanie @Cedar

(Cedar) #10

Tak będzie pasował ale pod warunkiem, że instalowana będzie kompilacja Win 10 10565 lub nowsza.

(angry) #11

Ile razy można wpisywać taki klucz? Jeżelibym ponownie instalował system?

(drunkula) #12

Na tym samym sprzęcie na który masz licencję? Do znudzenia, tylko o co Ci chodzi skoro system nie będzie wymagał wpisywania klucza?

(Maldik) #13

Przy 98, XP, i 7 zawsze musiałem podawać klucz.

Dzięki za program

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem i pozdrawiam

(Cedar) #14

W przypadku Win 10, przy ponownej instalacji nie musisz wpisywać żadnego klucza! - teraz widać?  :wink:

(angry) #15

Chodzi w tym przypadku o mnie, nie mam aktywowanego systemu W10 a instalowałem na czysto.

(Cedar) #16
  1. o swoich problemach pisz/pytaj w swoim wątku.