Ponowna instalacja windows XP

(system) #1

Mam zainstalowany windows XP który nie chodzi mi tak jagbym tego chciał. Mam płyte z orginalnym XP. Chodzi mi o to czy moge nadpisać na istniejący system czy musze stary odinstalowac. I czo się stanie z danymi na dysku i w rejestrze danych

(aero) #2

Jeśli już chcesz robic formata, to nie odinstalowywuje sie xp i instaluje, tylko formatujesz dysk podczas instalacji, i to normalne że wszystkie dane z dysku zostana usunięte, ale za to twój xp odzyje

(Elcupra) #3

musisz usunąć wszystko z partycji na której masz Windowsa. Jeśli masz na niej ważne pliki to skopiuj je na inną partycje lub płyte. Rejestr zostanie także skasowany. Takie rozwiązanie daje najlepsze rezultaty.

(Chok) #4

Teoretycznie możesz nadpisać - pytanie tylko o sens takiej operacji

Najlepiej oczywiście sformatować dysk z systemem! co wiąże sie z utratą danych na tym dysku.

Można oczywiście ręcznie np. spod DOSu usunąć katalogi z systemem operacyjnym i zainstalowac wtedy nowy system bez straty danych :twisted: Jak się okazuje to będzie działało. Ale raczej nie polecam takich zabiegów. :lol:

(Dew Z) #5

Jeżeli masz kilka partycji to możesz przecież dane przerzucić na jedną z nich; niekoniecznie na tą z Windows’em i jedynie zrobić format partycji Windows’oskiej. Jeżeli masz jakieś konkretne problemy z Windows’em to napisz o nich lub użyj “napraw” po zabotowaniu CD. Napewno TWój Windows trochę odżyje po takiej operacji.

(Dawidd3) #6

Jeżeli zależy Ci na danych które masz na partycji c, a nie masz jak i teraz przenieśc ponieważ sytem nie wstaje, to poprostu wybierz opcje napraw. Jak sytem doinstaluje pliki to wówczas poprzenosisz dane a potem już postawisz system jak należy.

(Kpc21) #7

moze przeniesc z Konsoli Odzyskiwania