Ponowna instalacja windows XP

Mam zainstalowany windows XP który nie chodzi mi tak jagbym tego chciał. Mam płyte z orginalnym XP. Chodzi mi o to czy moge nadpisać na istniejący system czy musze stary odinstalowac. I czo się stanie z danymi na dysku i w rejestrze danych

Jeśli już chcesz robic formata, to nie odinstalowywuje sie xp i instaluje, tylko formatujesz dysk podczas instalacji, i to normalne że wszystkie dane z dysku zostana usunięte, ale za to twój xp odzyje

musisz usunąć wszystko z partycji na której masz Windowsa. Jeśli masz na niej ważne pliki to skopiuj je na inną partycje lub płyte. Rejestr zostanie także skasowany. Takie rozwiązanie daje najlepsze rezultaty.

Teoretycznie możesz nadpisać - pytanie tylko o sens takiej operacji

Najlepiej oczywiście sformatować dysk z systemem! co wiąże sie z utratą danych na tym dysku.

Można oczywiście ręcznie np. spod DOSu usunąć katalogi z systemem operacyjnym i zainstalowac wtedy nowy system bez straty danych :twisted: Jak się okazuje to będzie działało. Ale raczej nie polecam takich zabiegów. :lol:

Jeżeli masz kilka partycji to możesz przecież dane przerzucić na jedną z nich; niekoniecznie na tą z Windows’em i jedynie zrobić format partycji Windows’oskiej. Jeżeli masz jakieś konkretne problemy z Windows’em to napisz o nich lub użyj “napraw” po zabotowaniu CD. Napewno TWój Windows trochę odżyje po takiej operacji.

Jeżeli zależy Ci na danych które masz na partycji c, a nie masz jak i teraz przenieśc ponieważ sytem nie wstaje, to poprostu wybierz opcje napraw. Jak sytem doinstaluje pliki to wówczas poprzenosisz dane a potem już postawisz system jak należy.

moze przeniesc z Konsoli Odzyskiwania