Ponowna instalacja windowsa vs licencja

Jakiś czas temu zakupiłem laptopa z Windowsem Home Premium lecz nie otrzymałem płyty z systemem. Zastanawia mnie czy można zainstalować taką samą wersje windowsa na tym samym laptopie przy użyciu tego kodu z naklejki przyklejonej na spodzie laptopa. Prosił bym by nie pisać o kopiach zapasowych obrazu systemu tylko odpowiedziec z uzasadnieniem na moje pytanie.

Pozdrawiam Kamil

Dzięki za odpowiedź :smiley:

Ta naklejka to certyfikat licencyjny,klucz na nim decyduje o wersji Windowsa jaką możesz zainstalować

Miałem podobny problem z moim laptopem .Po rozmowie z konsultantem odpowiedział mi on że nie może mi zabronić pożyczyć płyty ,zainstalować i aktywować moim kluczem z naklejki. I taki system będzie w pełni legalny . Nie mogę natomiast zrobić kopii płyty na własny użytek. Za każdym razem gdy instalowałem z płyty aktywacja odbywała się przez telefon.

A to niby dlaczego ?

To tylko nośnik …

Ponieważ nie jestem posiadaczem oryginalnego nośnika tak brzmiała odpowiedź :twisted:

Tzn że przy instalacji nie można wpisac tego kodu tylko trzeba jakoś przez telefon?

Możesz .Ale podczas aktywacji wyskakuje komunikat że klucz jest w użyciu lub przekroczono limit aktywacji dla tego klucza. Mój klucz przeznaczony był dla lapka .Wersja systemu na lapku różni się od tej wersji na płycie dlatego za każdym razem musiałem aktywować telefonicznie. Microsoft wypuszcza inne wersje dla producentów laptopów niż te , które są ogólnie dostępne. Dlatego wynika z tego problem.

No wypuszczają bez płyt a tak po za tym to się niczym to nie różni.Oprócz wersji 32 bitowej ,64 bitowej .Ultimate,Home Premium itd.Przeważnie spotykam laptopy i jest zainstalowany Win 7 HP.