Ponowne dzielenie na strony w word 2007

W użytkowanym od kilku lat programie word z office 2007 pojawił się problem objawiający się niestabilnym otwarciem strony dokumentu (migający kursor) i wyświetlanym na dolnej listwie komunikacie: “Program Word przeprowadza ponowne dzielenie na strony”.

Dotyczy to wszystkich dokumentów word otwieranych na komputerze. Problem ten pojawił się bez jakiejkolwiek zauważonej przeze mnie przyczyny.

Przeinstalowałem na nowo Office ale nie przyniosło to żadnej poprawy. Diagnostyka pakietu Office nie wykazała żadnych problemów.

A aktualizowałeś Office’a? Też korzystam z wersji 2007 i z tego co widzę w ustawieniach gdzie jest informacja o wersji to jest napisane SP3 czyli wyszły do tej pory 3 duże “paczki” aktualizacji. W lewym górnym rogu klikasz na logo MS Office/Opcje programu Word/Zasoby/Sprawdź aktualizacje. Możesz też spróbować po usunięciu Office’a usunąć jego pozostałości np. ccleaner’em, możliwe, że po odinstalowaniu Office celowo zachowuje gdzieś ustawienia gdybyś chciał go ponownie zaintalować w przyszłości przez co zwykłe przeinstalowanie nie przynosi skutku.

Office aktualizowałem na bieżąco. Do wyczyszczenia po deinstalacji użyłem Revo Unistallera. Dodatkowo użyłem CClener. Po ponownej instalacji Office wykonałem aktualizację. Nic nie pomogło. Na dolnej listwie przewija się napis o wykonywaniu ponownego dzielenia na strony, na tekście pulsujący kursor i praktycznie praca na dokumencie jest niemożliwa. Piszę, praktycznie, bo dokonane zmiany w dokumencie są zapisywane, tylko wszystko odbywa się bardzo powoli i ze względu na pulsujący kursor nieprecyzyjnie. Dodam, że pracuję na tej wersji programu od kilku lat i nie nigdy nie było żadnego problemu. Nie potrafię określić co spowodowało zmianę.

Rzeczywiście. Na komputerze po odinstalowaniu przez revo, wyczyszczeniu pozostałości, nawet wpisów, Office pozostawia wszystkie wcześniejsze instalatory w ukrytym folderze installer, nawet te, sprzed reinstalacji. Wystarczy sprawdzić po datach. Po odinstalowaniu Office, znalazłem prawie 900MB starych instalatorow tego programu. Oprócz tego znalazłem installery innych programów i starych wersji, których dawno nie miałem. Z aktualnych installerów windows naprawia, czy podmienia pliki, więc, żeby nie uszkodzić programów, nie usuwa się aktualnych installerow, zwłaszcza systemowych. Gdy pozbyliśmy się z komputera np. framework3, to installery framework 3 też warto wyrzucić. Starocie usuwamy, ale nie popełniamy błędu.