Ponowne pytanie o zasady uzytkowania baterii w laptopie

Witam! Chcialbym z gory przeprosic za brak polskich znakow w moim poscie, jednak uzywam niespolszczonego systemu. Wiem ze pytan tego typu bylo juz sporo i pojawialy sie one na tym forum. Przeczytalem je, jednak wiadomosci ktore z nich wynioslem byly nieraz sprzeczne ze soba. Zakupilem niedawno ASUSa Eee PC 1225b. Bateria spisuje sie wzorowo i chcialbym aby zostalo tak najdluzej jak sie da. Moje watpliwosci dotycza nastepujacych kwestii:

-Czy komputer z wlozona bateria i jednoczesnie podpiety do zasilania to dobry pomysl? Zdecydowanie czesciej uzywam samej baterii gdyz jestem poza domem, jednak wieczorem gdy mam dostep do pradu i naladuje ogniwo mam dylemat czy wyciagac je czy nie.

-Czy ladowanie baterii do 100% szkodzi jej ? To samo z wyladowywaniem do wartosci takich jak 5% ?

-Czy uzywanie programow ktore przy podlaczonym zasilaniu ograniczaja poziom ladowania akumulatora pomagaja w utrzymaniu jego kondycji?

-Czy baterie powinienem doladowyc jak czesto sie da czy raczej wykonywac pelne cykle ladowania ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi. Polskie znaki obiecuje wprowadzic jak tylko bede mial taka mozliwosc. Pozdrawiam !

Czytaj:

Jak nie zabijać akumulatora?

http://pclab.pl/tip/Jak.nie.zabija%C4%8 … tora,26289