Ponowne użycie klucza Windows 8.1 BOX

Witam, posiadam Windows 8.1 w wersji BOX. Zastanawiam się co by się stało gdyby ktoś użył mojego klucza do aktywacji systemu a tym samym działałby on na tym samym kluczu na 2 komputerach. Czy Microsoft przeprowadza sprawdzanie gdzie dany klucz został użyty?

 

Nie wiem  do  czego im potrzebna  informacja gdzie, ale  na  pewno ile  to  tak. Użycie  kilkakrotne tego samego klucza może spowodować jego całkowite zablokowanie.

Jeżeli system Windows 8.1 BOX by był zainstalowany na dwóch komputerach przy  użyciu tego samego klucza, to przy usłudze aktywacji systemu na jednym komputerze to się uda, ale już na drugim nie, chyba, że wcześniej Windows 8.1 zostanie odinstalowany z pierwszego komputera.

A no właśnie, tylko jak to działa? BOX jak wiadomo można przenosić między komputerami, czyli jeżeli kupię nowy komputer to na starym formatuję dysk i instaluję system na nowym, czyli używam tego samego klucza po raz drugi.  I co wtedy?

Mowa o jednoczesnym użyciu  jednego klucza na kilku komputerach.

I nic. System się zainstaluje natomiast może nie przejść Ci aktywacja przez Internet i będziesz musiał to zrobić telefonicznie. Do tego dochodzi opcja o, której pisał fiesta. Aktywacja tego samego klucza kilkanaście razy w krótkim odstępie czasu może skutkować jego zablokowaniem.

Jeśli ktoś wykradłby Ci klucz i używał go w tym samym czasie, to na 99% klucz zostanie zablokowany. Jeśli tak się stanie, to podejrzewam, że wystarczy zgłosić się do MS, przedstawić dowód zakupu oraz COA i powinni Ci wydać nowy klucz.

Zazwyczaj wystarczy zadzwonić. Złodziej raczej się na to nie odważy. :slight_smile:

Złodzieje potrafią być bezczelni.